Evde Sağlık Çalışanlarına Kalite Eğitimi

İl Sağlık Müdürlüğü Verimlilik&AR-GE Birimi tarafından Evde Sağlık Hizmetleri biriminde çalışanlara “Evde Sağlıkta Kalite Eğitimi” verilmiştir.

Evde Sağlık Çalışanlarına Kalite Eğitimi
Bu içerik 268 kez okundu.

Eğitim kapsamında, katılımcılara Evde Sağlıkta Kalite Standartları, Kurumsal Hizmetler, Sağlık Hizmetleri, Risk Yönetimi, Sağlıklı Çalışma Yaşamı ve Kalite Göstergeleri konularında sunumlar yapıldı.

 Eğitim hakkında açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Erdoğan Öz, "Merkez ve ilçe hastanelerinde beşi H Tipi,   birisi de D tipi olmak üzere 6 tane Evde Sağlık Hizmetleri Birimlerimizce aktif 1257 hastaya, 39 sağlık çalışanı ile evde sağlık hizmeti sunulmaktadır. Çeşitli hastalıklar nedeniyle evde sağlık hizmeti alma ihtiyacı olan bireylere evinde sosyal ve psikolojik danışmanlık hizmetlerini de kapsayacak şekilde verilen muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım, takip ve rehabilitasyon hizmetlerinin yanı sıra ihtiyacı olan hastalarımızın nazogastrik ve idrar sonda değişimi, yara pansumanı ve uzman hekim tarafından reçete edilmiş ilaç tedavileri uygulanmaktadır” dedi.

 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni’de Tek Yumurta Üçüzlerinin Okul Heyecanı
Besni’de Tek Yumurta Üçüzlerinin Okul Heyecanı
Oğlunu Uyurken, Eşini Yemek Yaparken Öldürmüş
Oğlunu Uyurken, Eşini Yemek Yaparken Öldürmüş