Advert Advert

Öğrencilerden Asker'e Mektup

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde bir köy okulunda eğitim gören öğrenciler, "Zeytin Dalı" operasyonunda görevli askerlere mektup yazdı.

Öğrencilerden Asker'e Mektup

 Eskitaş Şehit Nihat Deniz Ortaokulu öğrencileri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek için masalara zeytin dalı  koyarak ders  işledikten sonra  askerlere mektup yazdı.
Öğrencilerin askerlere  destek  amaçıyla mektup yazdığını ifade eden Sosyal Bilgiler Öğretmeni Deniz Özger, “Mutluyuz, gururluyuz. Bu öğrencilerle onur duyuyoruz. M.Akif’in de dediği gibi “Sahipsiz vatanın batması haktır, sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır.” Öğrencilerin  bu davranışlarından dolayı onur  duyuyoruz’’ dedi.
Öğrencilerden Merve  Kartal ise, yazdığı  duygu yüklü mektubu  okuyarak, bayrak ve vatan sevgisini  dile  getirdi.
 Afrin'de görev yapan askerlere destek olmak için öğrencilerin yazdıkları mektuplardaki duyguların tüm Türkiye’nin ortak duyguları olduğunu belirten Okul Müdürü  Yılmazök de, bu ülkenin kimsenin bölemeyeceğinin ispatı olduğunu  söyledi.
Öğretmen ve öğrenciler PTT Kahta  şubesine giderek yazdıkları mektupları, Afrin'de görev yapan askerlere ulaştırılması için Genelkurmay Başkanlığına gönderdi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi