Adıyaman'dan Afrine Destek Konvoyu - Videolu Haber

Adıyaman'da, Türkiye Toplu Taşımaları İşçi Sendikası tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) tarafından Suriye'nin Afrin kentine başlatılan 'Zeytin Dalı' hareketine destek amacıyla konvoy düzelendi.

Adıyaman'dan Afrine Destek Konvoyu - Videolu Haber

Düzenlenen konvoya Adıyaman Askerlik Şube Başkanı Albay Davut Kulalar, minibüsçüler ve vatandaşlar katıldı.
Bin 500 minibüsün katıldığı konvoyda minibüsler Türk bayrakları ile süslenirken araçlarda Mehmet Marşı eşliğinde uzun konvoylar oluşturuldu.
Turizmci Veysel Karani Kuştepe, burada yaptığı açıklamada,  "Arkadaşlar olarak böyle bir karar aldık. Allah devletimize ziyan vermesin. Şuan ki sınırdaki askerlerimize Allah yardım etsin"dedi.

Muhtar Mahmut Göksu, "Gün kenetlenme günüdür. Gün birlik ve beraberlik günü, bizlerin geceleri rahat uyumamızı sağlamak amacıyla huzurlu bir ortamda yaşamamız için Afrin'de kar kış demeden, gece gündüz demeden bizler için savaşan şanlı ordumuza Cenab-ı Allah'tan güç kuvvet diliyorum."diye konuştu.
Vatandaşlardan Mehmet Canalcı da "O hainlere karşı boyun eğmeyeceğiz. Dimdik duracağız. Allah'ın izniyle reisimiz yeter ki boyun eğmesin, bizde onun arkasındayız. Mehmetçik'imizin arkasındayız, ordumuzun arkasındayız. 5 kardeşim var, babam da annem de diyor o cepheye reisimiz davet etsin, bizde çıkacağız. Allah'ın izniyle kanımızın son damlasına kadar kimseye boyun eğmedik, eğmeyeceğiz" şeklinde konuştu.

 

 

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman