Lise Öğrencileri Şehit Yoklaması Yaptı

Adıyaman İl Öğrenci Meclisi üyeleri Suriye'nin Afrin kentinde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından gerçekleştirilen 'Zeytin Dalı' hareketinde şehit olan askerlerin yoklamasını yaptı.

Lise Öğrencileri Şehit Yoklaması Yaptı

Demokrasi Parkı önünde toplanan 50 kişilik Adıyaman İl Öğrenci Meclisi üyesi öğrenciler, şehitlerin yoklamasını yaptı.
Toplanan öğrenciler adına İl Öğrenci Meclisi Başkanı Ahmet Berat Söylemez,"Mehmetçiğimiz şu anda Afrin'de "Zeytin Dalı Harekatında" göğüs göğüse canları pahasına sırf bizler rahat edelim diye eli kanlı terör örgütleriyle mücadele ediyor. Hedefleri vatanın bütünlüğü ve korunması olan askerlerimiz eşine pek rastlanmamış kahramanlık destanı yazmakta ve  bu uğurda can vermektedirler. Bizler Adıyaman İl Öğrenci Meclisi olarak kahramanca savaşan askerlerimizin destekçisi olduğumuzu ve şehitlerimizi unutmadığımızı bir kez daha belirtmek istiyoruz. Atalarımızın yaptığı gibi 1389'da Kosova'da 1915'de Canakkale'de dedelerimizin gösterdikleri kahramanlıkların aynısını 15 Temmuz'da tek yürek olarak gösterdik. Tarih tekerrür eder diyerekten bugün ise Afrin'de Müslüman kardeşlerimize yapılan zulüm karşısında dimdik duracağız.Kur-an'da buyuruyor ki "Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin Hayır! Onlar dirilerdir fakat siz fark edemezsiniz. Bilinmelidir ki yeni Türkiye’ye yakışacak olan,bilinçlenmeye ve dirilişe geçen gençler vardır. Bu gençler iki Fatih’in İstanbul’un fetih ettiği yaşta olan gençlerdir. Bu gençleri ki inancıyla Kudüs’ü zalimlerden kurtaran Selahattin Eyyübi’nin torunları olan gençlerdir. Bu gençler ki Mete Han’ın,Alparslan’ın torunları olan gençlerdir"

Söylemez, şöyle devam etti:

"Bu gençler ki Muhammet Mustafa’nın ümmeti olan gençlerdir. Gençlerimiz özlerine dönmektedir inşallah. Amin, amin, amin Allah’ım, Afrin'de ve vatan uğruna can veren şehitlerimizin şahadetlerini kabul eyle, gazilerimize acil şifalar nasip eyle, şuanda cephede savaşan askerlerimiz muzaffer eyle, vatanımızı ve milletimizin birliğini bozan şer odaklarına fırsat verme Allah’ım"
Yapılan açıklamada sık sık slogan atılırken, açıklamanın ardından toplanan üyeler, şehit olan askerlerin isimlerini söyleyerek, yoklama aldılar.

Program sonunda toplanan öğrenciler dağıldı. 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Belediye Başkanı Kutlu, Kasaplar Odasını Ziyaret Etti
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman
Başkan Kutlu: Tek Derdimiz Adıyaman