Gazi Muzaffer Doğan: "Enes Sarıaslan Benim Kucağımda Şehit Düştü" - Videolu Haber

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı operasyonunda yaralanan Adıyamanlı Uzman Çavuş Muzaffer Doğan, memleketi Adıyaman'a getirildi.

Gazi Muzaffer Doğan:

İstirahat için Çemberlitaş köyündeki ailesinin yanına gelen Doğan, burada gazetecilere açıklamada bulundu.

Vatan ve bayrak için her türlü göreve gözünü kırpmadan gideceğini söyleyen Uzman Çavuş Muzaffer Doğan, "Görev yaptığım yerden Afrin’e görevlendirildiğim için çok sevindim. Ben daha önce Elbab ve Fırat kalkanı operasyonlarında da görev aldım. Şu anda Afrin’de vatanımız için, bayrağımız için mücadele eden asker kardeşlerimizin Allah yar ve yardımcıları olsun"dedi. 

- HER TÜRLÜ ŞEREFSİZLİĞİ DENİYORLAR

Terör örgütünün her türlü şerefsizliği denediğine dikkat çeken Doğan, şöyle devam etti:

"Teröristlerden temizlediğimiz yerleşim birimlerinin ve oradaki sivil halkın güvenliği için her türlü tedbiri alıyoruz. Evvelki gün yine teröristlerden temizlenen köye girdik, köyde bir sessizlik hakimdi, tertemiz gözüküyordu ama şerefsizler haince çukurlara, evlerin altına kazılmış kanallara yerleşmiş, pusu kurmuşlar, bizde köye mühimmat götürdük. Mühimmatı boşaltırken, pusuda yatan şerefsizler köye giren zırhlı aracı görür görmez bir anda farklı yerlerden roketatarlarla saldırıda bulundular. Çok yakınıma düşen roketin etkisiyle baygınlık geçirmişim. Benle birlikte olan arkadaşım beni sürükleyerek güvenli bir yere almış. Sonrasını hatırlamıyorum. Gözlerimi açtığımda hastanedeydim.  Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Allah başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı başımızdan eksik etmesin"

 
-AFRİN VE MÜNBİÇ ONLARIN SONU OLACAK

Afrin ve Münbiç'in teröristlerin sonu olacağını vurgulayan Doğan, "Hainler şu anda köşeye sıkışmış durumdalar.  En yakın zamanda Afrin temizlenecek. Nasıl ki Cerablus’ta, Elbab’ta onları mezara gömüp köklerini kazıdıksa, Afrin, Münbiç  onların sonu olacak. Er veya geç temizlenecek. Temizlediğimiz bölgelere gittiğimizde gördüklerimiz karşısında şaşkınlığa düşüyoruz. Çok büyük ve uzun tüneller var, çok büyük mevziler var. Çok çeşitli ABD ve Rus yapımı silahlar var. Her türlü taktiği deniyorlar, bilerek köyleri boşaltıyorlar, arazi sızmalara müsait sızıyorlar, her türlü çirkefliği yapıyorlar. Mevzimize yakın bir yere şemsiye ile yaklaşan birini gördük, sivil olur düşüncesiyle ateş edemedik ama o şerefsiz bize çok yakın bir mesafeye geldiğinde el bombası fırlattı, çok şükür bir zayiat vermedik ve teröristi etkisiz hale getirdik"dedi. 
-ALLAH’TAN TEK İSTEĞİM SAĞLIĞIMA KAVUŞUP ARKADAŞLARIMIN ARASINA GERİ DÖNMEK

Tek isteğinin Afrin'e geri dönmek olduğunu belirten Doğan, şunları kaydetti:

"Afrin’de hiçbir şekilde sıkılmadım, bir an bile tereddüt etmedim. Üstlenmiş olduğum görevimle gurur duyuyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir ferdi olmanın onurunu yaşıyorum.  Allah’tan tek dileğim; tez zamanda sağlığıma kavuşup, tekrar arkadaşlarımın arasına dönmeye, kaldığım yerden vatanımızı, bayrağımızı savunmaya devam etmektir"


- BİR MUZAFFER GİDER, 5 TANE DAHA MUZAFFER CEHEPE GİDER
Baba Nöyfel Doğan ise “Bu vatan için bu millet için özellikle baş komutanımız için Recep Tayip Erdoğan için herşeyimizle, malımızla, canımızla emrindeyiz ve onun yolunda devam edeceğiz. Bundan hiçbir kimsenin kuşkusu olmadan inşallah o vatan hainlerini bitireceğiz. Neye mal olursa olsun, dün de söyledim, bugünde söylüyorum, her zaman söyleyeceğim, Muzaffer'im gitse bilene 5 tane daha Muzaffer'im var, onlarıda vatanım için, Cumhurbaşkanım için, onlarıda kurban edeceğim, hiç sıkıntımız yok yani. Vatanımız için ne gerekiyorsa onu yapacağız, vatanımız için, milletimiz için canımız fedadır, bundan hiçbir kimsenin kuşkusu olmasın, o hainleri bitireceğiz başka yolu yok. Yılma yok, bunlar bitecek, bu vatan hainleri o lanetlediğimiz terör örgütü bitecek, inşallah başkomutanımız orada durduğu sürece sırtımız yere gelmeyecektir. Tüm İslam alemi için bunları söylüyoruz. İslam alemi hepsi birdir, bu lanetleri bitireceğiz, başka bir şey demiyorum. Oranın huzura kavuşması için elimizden ne geliyorsa onu yapacağız"dedi.

-BUNLARIN KÜRTLÜKLE BİR ALAKASI YOK 

Bunların Kürtlükle bir alakasının olmadığının altını çizen Baba Doğan, şöyle konuştu:

"Bunların Türklükle bir alakası yok, gayesi Ermeniliktir. Bu oyun Amerika oyunudur. Başka kimsenin oyunları değildir. Kürtlükle, Türklükle,  Çerkez'iyle, Laz'ıyla bir alakası yok, bunların sadece Türkiye milletini yıldırmaktır, başka hiç bir şey değil, bizde Kürt'üz, bizde Kürt evladıyız, bende Kürt'üm, bende bir Kürt evladıyım, bir Kürt olarak söylüyorum 5 tane oğlum var onlarda kurban olsun bunların Kürtlükle bir alakası yok bunların gayesi Kürt davası değil. Bunların gayesi Amerika'nın oyunu, Türkiye'yi bitirmek, yıkmak, başka bir şey değil, bunu da yapamayacaklar. Türkiye'yi bölemeyecekler, başka bir şey demiyorum"


Anne Hayriye Doğan da “Allah herkesten razı olsun. Tayip Erdoğan'a çok çok teşekkür ederim, o olmasa Türkiye biter, o bizim başımızda, Allah eksik etmesin, o bizim başımızın tacıdır, evlatlarımız bizimkide onunkidir. O askerlerin hepsini Allah sahiplerine bağışlasın, bizimkini de bağışlasın, onların amacı Türkiye'yi bitirmek. İnşallah Tayip Erdoğan ödün vermez onlara, inşallah bizim Mehmetçik'ler onları bitirir, onlar düşecek"dedi.
Kız Kardeş Mine Doğan da “Ben Muzaffer Doğan'ın kardeşiyim. Onunla ailece gurur duyuyorum. Başkomutanımız Recep Tayip Erdoğan'lı onur duyuyoruz. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Benim tek bir isteğim; cezaevinde bir abim var, onu sadece bir kere görelim, daha ben başka bir şey istemiyorum, bu mesajımı da Recep Tayip Erdoğan duysun, başkada hiç bir şey demiyorum. Allah Askerlerimizin yardımcısı olsun. Rabbim teröristleri kahreylesin. O bayrak hiçbir zaman inmeyecek, indiremeyecekler"diye konuştu.
Mine, Zübeyde, Sakine, Zeliha, Engin, Şahin, Ömer, Mehmet Emin, Muzaffer 4’üncü
2 yıldır Uzman Çavuş olan 24 yaşındaki Muzaffer Doğan Tunceli’de görev yaptığı esnada görevlendirme ile Zeytin Dalı operasyonuna katıldı.Nöyfel ve Hayriye Doğan çiftinin 4'ü kız, 5 erkek kardeşten en büyüğü ve bekar olan Doğan, Suriye’inAfrin kentinde roketlerin yakınına düşmesi sonucu kulakları ve belinden yaralandı.Doğan, evvelki gün Kilis Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. 
Doğan'ın ailesi evlatlarını sedyesini Türk Bayrakları ile süsleyerek, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine özel araçlarıyla getirdi. Buradaki tedavisinin ardından evine taburcu oldu. Uzman Çavuş Doğan'ın geçtiğimiz dönemde Fırat Kalkanı harekatına da katıldığı öğrenildi.

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üst Geçitler Temizlendi
Üst Geçitler Temizlendi
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı