Besni’de Okuma Yazma Seferberliği Kampanyası Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma-yazma seferberliği kampanyası Besni İlçesinde de başladı.

Besni’de Okuma Yazma Seferberliği Kampanyası Başladı

Okuma Yazma seferberliğinin Besni İlçesinde amacına ulaşabilmesi için Kaymakam Ahmet Gencer başkanlığında; İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, İlçe Müftü Vekili Seyit Yıldırım, Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Sertpolat, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muhammet E.Aslan, A.C. Yamazaki İlk/Orta Okulu Müdürü İrfan Yıldız, Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Demirel, Erdemoğlu Mahalle Muhtarı Mehmet Bülbül, Yenibesni Mahalle Muhtarı Veysel Özbay, Kızılpınar Köyü Muhtarı Mehmet Zengi, Üçgöz Köyü Muhtarı Haci Ali Cebe’den ilçe seferberlik yürütme kurulu oluşturuldu.

Kaymakamlık toplantı salonunda Besni İlçe Kaymakamı Ahmet Gencer başkanlığında İlçe seferberlik yürütme kurulu bir toplantı gerçekleştirdi.

 Gerçekleşen toplantıda; okuryazarlık seferberliği hususunda yapılabilecekler değerlendirilerek; İlçeye bağlı belde ve köylerde çalışmaların daha etkili yürütülebilmesi için önlemlerin alınması, belde, köy ve mahalle düzeyinde seferberliği yürütecek ve sorumlu olacak köy veya mahalledeki okul müdürü başkanlığında Belde, Köy ve Mahalle seferberlik yürütme komisyonlarının oluşturulması kararlaştırdı.

Bu komisyonların ev ziyaretleri yoluyla sorumlu oldukları yerleşim alanlarında okuma yazma bilmeyen yetişkinlerin belirlenmesi, bunların kursa kaydedilmesi ve devamlarının takibinin sağlanması gerektiği belirtildi.

 Kaymakam Ahmet Gencer, başlatılan seferberlik ile okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlara ulaşabilmeyi hedeflediklerini belirtti.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üst Geçitler Temizlendi
Üst Geçitler Temizlendi
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı