Besni Halk Eğitim Merkezi İle İŞKUR’dan Ortak Proje

Besni Halk Eğitim Merkezi ile İş-Kur İl Müdürlüğünün ortaklaşa projelendirdiği giyim üretim teknolojileri alanı ve el sanatları teknolojileri alanında İŞKUR destekli düzenlenen kurs için kura çekimi yapıldı.

Besni Halk Eğitim Merkezi İle İŞKUR’dan Ortak Proje
Bu içerik 362 kez okundu.

Besni Belediye binasındaki İŞKUR başvuru noktasına, el sanatları teknolojileri alanı kursu için 162 başvuru, giyim teknolojileri üretim alanı kursu için 148 başvuru yapıldı.
Yaygın Eğitimin önemine değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, “Yapılacak olan kurslarımız vatandaşlarımız açımızdan önemini belirtmek istiyorum. Her vatandaşımızın bu kurslardan faydalanması gerektiği düşüncesindeyim. Bu kapsamda bugün yapılan başvurulardan her iki kurs için ayrı ayrı kura yönetimi ile 25’er asil 15’er yedek olmak üzere 40’ar kişi tespit edilecektir. Giyim Üretim Teknolojileri alanı kursu toplamda 512 saat El Sanatları Teknolojisi alanı kursu 684 saat olarak gerçekleştirilecektir. 
Kurslar 19 Şubat 2018 pazartesi itibari ile başlatılacağını belirtmek istiyor, emeği geçen İş Kur İl Müdürlüğümüze, Halk Eğitim Müdürümüz Muhammed E. Aslan’ a ve tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni’de Tek Yumurta Üçüzlerinin Okul Heyecanı
Besni’de Tek Yumurta Üçüzlerinin Okul Heyecanı
Oğlunu Uyurken, Eşini Yemek Yaparken Öldürmüş
Oğlunu Uyurken, Eşini Yemek Yaparken Öldürmüş