Advert Advert

11. Kalkınma Planı Toplantısı Yapıldı

Ülkemizin hem 2023 yılının da içinde olduğu gelecek 5 yılı hem de ilerisi için ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyacak olan 11. Kalkınma Planı (2019-2023) Adıyaman Hazırlık Toplantısı Üniversitede yapıldı.

11. Kalkınma Planı Toplantısı Yapıldı

Turizm Uygulama Otelinde İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) koordinasyonunda gerçekleştirilen toplantıya kamu, özel sektör, yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile Üniversite öğrencileri katıldı.

Toplantıda 11. Kalkınma Planına ilişkin belirlenmiş olan öncelikler ve alt öncelikler tartışılarak bunlara ilişkin çözüm önerileri dile getirildi.

Tartışılan ve ön plana çıkan görüşler 11. Kalkınma Planına aktarılmak üzere Kalkınma Bakanlığına gönderildi.

Ülkenin 2023 yılını da içeren gelecek 5 yıl ve ileri ki yıllarında ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyacak olan 11. Kalkınma Planı (2019-2023) hazırlıkları, Kalkınma Bakanlığı koordinasyonunda tüm illerde eş zamanlı olarak yapılıyor.

İlk tanıtımı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi yapılacak olan 11. Kalkınma Planının hazırlıkları kapsamında sadece özel ihtisas komisyonları ile kamu kurum ve kuruluşlarının değil, düzenlenen toplantılarla özel sektör, yerel yönetim, sivil toplum kuruluşları ile kadın ve genç grupları dahil toplumun tüm kesimlerinin görüşleri alınmaya çalışılıyor.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi