Elektrik Tasarruf Projesi Ödülleri Sahiplerini Buldu - Videolu Haber

AKEDAŞ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ‘Elektriğin Verimli Kullanılması ve Enerji Tasarrufu’’ konusunda farkın dalık oluşturmak amacıyla Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinde düzenlenen kompozisyon yarışması, Adıyaman İli sonuçları ödül töreni ile açıklandı.

Elektrik Tasarruf Projesi Ödülleri Sahiplerini Buldu - Videolu Haber
Bu içerik 220 kez okundu.

Adıyaman AKEDAŞ binasında düzenlenen törene AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Yılmaz,  Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, şirketin ilgili yöneticileri, öğrenciler, okul müdürleri ve veliler katıldı.
AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Yılmaz, açılış konuşmasında, "Mili Eğitim Müdürlüğü’nün katkısıyla düzenlediğimiz yarışmaya çok değerli eserlerle başvurular yapıldı ancak içlerinden 3 tanesi en iyi seçilerek ödüle layık görüldü. Günümüzde elektrik enerjisi kullanımı, insan hayatında vazgeçilmez noktadadır, kullanımı çok kolay ve birçok alanda yer almaktadır. Bu durum sebebiyle kullanırken özen, itina ve tasarrufu gerektirmektedir. Buna dikkat edilmediğinde ciddi kaynak israfına sebep olunmaktadır. Bu durumlara farkındalık kazandırmak ve önemini vurgulamak için bu şekilde bir etkinlik düzenledik. Mütevazi ödül törenine katılan başta İl Milli Eğitim Müdürü olmak üzere öğrencilere, öğretmenlere, velilere ve basın temsilcilerine teşekkür ederiz."şeklinde konuştu.
Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ise konuşmasında, "Dünyamızda enerji o kadar önemli ki enerji üzerine savaşlar bile yaşanmaktadır. Böyle günlerde bu şekilde bir yarışma düzenlenmesi farkındalık oluşturmak açısından çok önemlidir. Enerjinin üretiminin zahmetli olması, yenilenebilir enerji zorunluluğu, değişik kaynaklardan üretimin zorunlu olması tasarruf ve verimli kullanımın önemini de arttırıyor, bu tür etkinliklerin olmasını zorunlu kılıyor yarışmayı bu anlamda çok faydalı buldum. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum"diye konuştu.

Elektriğin verimli kullanılması ve enerji tasarrufu konusundaki kompozisyon yarışmasında Adıyaman Fen Lisesinde okuyan Enerji ve Yaşam adlı eseriyle Emine Okutan 1., Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi öğrencisi Deniz Dilan Öztop Geleceğimi Aydınlatıyorum adlı eseriyle 2.,  Adıyaman Fen Lisesi öğrencisi Gizem Ayaz  Enerji Üzerine  adlı eseriyle 3.lük ödüllerini aldılar. 

 

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni’de Tek Yumurta Üçüzlerinin Okul Heyecanı
Besni’de Tek Yumurta Üçüzlerinin Okul Heyecanı
Oğlunu Uyurken, Eşini Yemek Yaparken Öldürmüş
Oğlunu Uyurken, Eşini Yemek Yaparken Öldürmüş