Arıcılara Arı Otu Dağıtımı Yapıldı

Adıyaman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından arıcılara çayıra mera ve yem bitkileri üretimini geliştirme projesi kapsamında arı otu dağıtımı yapıldı.

Arıcılara Arı Otu Dağıtımı Yapıldı

2014 yılında 120 adet kovanla başlatılan organik arıcılık yapılan projelerle 2017 yılında 3 bin 758 adet kovana ulaştığı öğrenildi.

Adıyaman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Nihat Yılmaz,  “Her sene arı otu dağıtımı yapıyoruz. Bu sene de aynı programla devam ediyoruz. Arıcılarımıza destek olmak amacıyla arıların zayıf olduğu çiçeklerin zayıf olduğu dönemde bu arı otu arıcıların beslenmesi için çok büyük bir öneme sahip. Bu nedenden arıcılarımızı desteklemek amacıyla her sene arı otu dağıtım törenimizi düzenliyoruz. Bu sene yaklaşık olarak bin 300 kilo gram arı otu dağıtılacak olup, Çelikhan, Kahta ve Sincik ilçeleri başta olmak üzere tüm ilçelerimizdeki ve merkezdeki arıcılarımıza, çiftçilerimize verilecektir. Bu yıl il müdürlüğümüzde arıcılık kayıt sistemine kayıtlı arıcılık yapan üyelere ulaştırmak için Arı yetiştiricileri birliğine 300 kg arı tohumu verilecektir” dedi.

Yapılan açıklama ardından arı tohumları dağıtıldı.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üst Geçitler Temizlendi
Üst Geçitler Temizlendi
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı