Besni’de Şoförlerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Besni ilçesinde faaliyet gösteren Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanları ve şoför esnaflarının sorunları İl Emniyet Müdürü Metin Alper’in de katıldığı toplantıda masaya yatırıldı.

Besni’de Şoförlerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Toplantıda konuşan İl Emniyet Müdürü Metin Alper, “Şoför esnaflarımız binlerce can taşıyor, burada biri canını kaybetse bunun vebalini sizde çekersiniz bende çekerim. O yüzden trafik kurallarına uyalım, trafik güvenliğini göz ardı etmeyelim. Bunun yanı sıra sizinle Bölge Trafik Şube Müdürlüğümüzün 2017 yılının tamamında yapmış olduğu uygulama istatistiklerini paylaşmak istiyorum. İl genelinde 1 Ocak 2017 ile 31 Ocak 2017 tarihleri arasında minibüsler üzerinde yaptığı denetlemelerde 3 bin 900 tane minibüsü denetlemişiz. Bunların 153 tanesine yetki belgesiz araç kullanmaktan ceza uygulamışız. 149 tane sürücümüze SRC Belgesi olmamasından işlem yapmışız, fazla yolcudan 103 tane sürücüye işlem yapmışız. 389 tane aracımıza radardan işlem yapmışız ve daha birçok konudan araçlara işlem yapmışız. Maddi boyutu bir yana hız boyutu beni ürkütüyor. Sonuçta bu bir toplu taşıma aracı. Bir tıp doktoru 6-7 sene eğitim görüyor bir tane hasta tedavi edebilmek için, ama bir şoförümüze 15-16 tane can emanet ediliyor. O zaman sürücülerimiz de inşallah hem eğitimine hem de kendini yetiştirmesine dikkat edecek. Ceza ayrı bir konu ama hız konusunda özellikle güvenlik açısından bunu çok önemsiyoruz. Suriyelilerin taşınma konusu var, orada da çok sıkıntıya düşüyorsunuz biliyoruz. Bir genelge çıktı bunların yol izin belgesi olması lazım. Bu konuda da arkadaşlarımız sizlere yardımcı oluyorlar ama yine de özel olarak bir sıkıntı yaşamış olanlar varsa bizlere bildirin” dedi.  

Özel bir restoranda yapılan toplantıya İlçe Kaymakamı Ahmet Gencer, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ferhat Aydın, İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan, Adıyaman Trafik Şube Müdürü Osman Kolay, Trafikten Sorumlu İl Müdür Yardımcısı Cengiz Emirza, Adıyaman Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Taş, Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ziya Duranay, Besni Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mitat Songur, Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen, Besni Yeni Esnaf, Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Arif İşitmen, Emniyet personelleri ve şoför esnafı katıldı.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üst Geçitler Temizlendi
Üst Geçitler Temizlendi
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı