Üniversite Hentbol Takımı Türkiye’de İlk 8 Takım Arasına Girdi

Adıyaman Üniversitesi Hentbol Takımı, Çukurova Üniversitesinin ev sahipliğinde Adana'da düzenlenen Ünilig Hentbol müsabakalarında oynadığı 5 maçın hepsini kazanarak grup 1'incisi olarak Türkiye de ilk 8'e kalma başarısı gösterdi.

Üniversite Hentbol Takımı Türkiye’de İlk 8 Takım Arasına Girdi
Bu içerik 270 kez okundu.

Adana'da Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen müsabakalarda sırasıyla Atılım Üniversitesini 25'e 20, KTO Karatay Üniversitesini 35'e 14, Gümüşhane Üniversitesini 33'e 24, Çukurova Üniversitesini 30'a 18, Erciyes Üniversitesini ise 30'a 29 mağlup eden Üniversitemiz Hentbol Takımı grubunu namağlup lider olarak tamamladı.

Türkiye’de ilk 8 takım arasına girmeyi başaran Üniversitemiz Hentbol Takımı Sorumlusu Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Aykut Dündar, elde edilen başarıdan dolayı sporcularını kutlarken, desteklerini esirgemeyen Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’ye teşekkürlerini sundu.

Rektör Prof. Dr. Gönüllü ise sporcuları ve başarıda emeği geçen hocaları kutlayarak,, "Bu başarı bizleri çok mutlu etti. Eğitim öğretimde gösterdiğimiz disiplini sportif alanda da uyguladığımızın bir göstergesidir bu. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Herkesin eline, ayağına sağlık. Adıyaman Üniversitesi inşallah bu güzel başarılara imza atmaya devam edecektir." dedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni’de Tek Yumurta Üçüzlerinin Okul Heyecanı
Besni’de Tek Yumurta Üçüzlerinin Okul Heyecanı
Oğlunu Uyurken, Eşini Yemek Yaparken Öldürmüş
Oğlunu Uyurken, Eşini Yemek Yaparken Öldürmüş