Okul Servis Şöförleri Sertifikalarını Aldı

Gölbaşı ilçesinde okul servis araç sürücüleri eğitim kursunda başarılı olan servis sürücüleri sertifikalarını aldı.

Okul Servis Şöförleri Sertifikalarını Aldı
Bu içerik 293 kez okundu.

Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen sertifika töreninde konuşan Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, "2 hafta süren eğitim kursunda servis şoförlerimize iş sağlığı ve güvenliği, sürüş esnasında sosyal çevre iletişimi, trafik sisteminin unsurları, karayollarında sürüş tekniğine uygun güvenli araç kullanımı hakkında bilgiler verildi"dedi.

Özdemir, servis şoförlerinin trafik adabına ve trafik kurallarına uymaları gerektiği, servis şoförlüğünün önemli bir meslek olduğu, öğrencilerin can güvenliğinin şoförlerde olduğunu belirterek, ilçede bugüne kadar olumsuz bir vakanın yaşanmadığını ifade etti ve bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı servis şoförlerine teşekkür etti.

Orta düzeyde yönetici belgesi, iş sağlığı, iş güvenliği belgesi olduğunu belirten taşıma şirketi sahibi Cariye Durdu ise kursu düzenleyenlere teşekkür ederek, sertifikasını aldığı için memnun olduğunu söyledi.

Konuşmanın ardından sertifika almaya hak kazanan servis şoförleri sertifikalarını aldı.

Halk eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen sertifika törenine Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, Milli Eğitim Şube Müdürleri Müslüm Ayaz, Abdullah Doğan ve Ali Durmaz ile Gazeteci ve Emekli Öğretmen Lütfiye Vuruşkan katıldı.

 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni’de Tek Yumurta Üçüzlerinin Okul Heyecanı
Besni’de Tek Yumurta Üçüzlerinin Okul Heyecanı
Oğlunu Uyurken, Eşini Yemek Yaparken Öldürmüş
Oğlunu Uyurken, Eşini Yemek Yaparken Öldürmüş