Kutlu: “Günü Kurtarma Yerine Uzun Vadeli Hizmetler Üretmeye Çalışıyoruz”

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Eğitim Bir Sen tarafından düzenlenen ‘Medeniyet Sohbetleri’ programına katılarak, Adıyaman Belediyesinin çalışmaları ve projelerini anlattı.

Kutlu: “Günü Kurtarma Yerine Uzun Vadeli Hizmetler Üretmeye Çalışıyoruz”

Eğitim Bir Sen Adıyaman Şubesi tarafından düzenlenen ‘Medeniyet Sohbetleri’ programının bu haftaki konuğu Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu oldu.
Eğitim Bir Sen M. Akif İnan Konferans Salonu’nda düzenlenen ‘Şehir, Değişim ve Gelecek’ konulu toplantıya Memur Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, Adıyaman İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Adil Alan ve sendika üyeleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Memur Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, kendilerini kırmayarak toplantılarına konuşmacı olarak katılan Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya teşekkür etti.

Daha sonra kürsüye çıkan Belediye Başkanı Kutlu, sinevizyon eşliğinde Adıyaman Belediyesi tarafından yapılan ve devam eden çalışmalarla, üzerinde çalışılan projeler hakkında bilgiler verdi.

Adıyaman ve Adıyamanlıların hizmetin en güzeline layık olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Başkan Kutlu, “Göreve geldiğimiz günden bu yana elimizden geldiği kadar sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde hizmet üretmeye çalışıyoruz.Ulaşımdansağlığa,çevre düzenlemesindenkaldırım çalışmalarına,taziye evlerindensosyal aktivitelere kadar her şeyin en güzelini insanlarımıza sunmak için yoğun gayret sarf ediyoruz.Görevi devraldığımızda sadece 4 tane toplu taşıma aracımız, bugün 40.Araçlarımızın hepsi engelli kardeşlerimizin rahatlıkla kullanabileceği donanıma sahip. Bunların yanında, yollarımızı ve kaldırımlarımızı yeniliyoruz.Çünkü hedefimiz asfaltsız cadde ve sokak bırakmamak. Bizim aslında en büyük ve görünmeyen yatırımımız alt yapıdır. Şehrin alt yapısı artık ihtiyaca cevap veremiyordu, çoğunu yeniledik. Mevcut taziye evlerimizin yanına yenilerini de ilave ettik. Hedefimiz her mahalleye bir taziye evi.Kadın ve Gençlik Merkezleri açtık.Yeni çevreyollarını hizmette açtık.Kültür sitesi, meydan,kapalı otopark, daimi semt pazarı,park ve bahçe,kentsel dönüşüm gibi önemli projelerimiz de mevcut. İnşallah bunları da hayatta geçirirsek Adıyaman’ın çehresini değiştireceğimize inanıyorum.Kentin gelişmesiyle birlikte yeni ihtiyaçlarda doğuyor, bunun farkındayız.Onun için günü kurtarma yerine uzun vadeli hizmetler üretmeye çalışıyoruz” diye konuştu.
Konuşmanın ardından sendika üyelerinin sorularını yanıtlayan Başkan Kutlu, kendisine bu imkanı sunan sendika yöneticilerine teşekkür etti.
Memur Sen Şube Başkanı Ali Deniz program sonunda Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya,Memur Sen Kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan’ın eserlerinin derlendiği kitapları hediye etti.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üst Geçitler Temizlendi
Üst Geçitler Temizlendi
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı