Adıyaman Güvenliği Onlara Emanet

Adıyaman Emniyet Müdürlüğünde görevli 84 kadın polis, evlerinde hamur ürünleri yapma yerine, vatandaşın huzuru için gece-gündüz demeden çalışıyor.

Adıyaman Güvenliği Onlara Emanet
Bu içerik 298 kez okundu.

Ellerinde tabanca ile atış alanında tatbikat gerçekleştiren kadın polisler, hedefi tam isabet ile vuruyor.

Adıyaman İl Emniyet Müdürü Metin Alper, kadın polislerin çalışmasını değerlendirerek, Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü teşkilatı olarak erkek personellerin olduğu kadar kadın personellerin de atışların en üst düzeyde tutulması için gereken her türlü önlemi almaya devam ettiklerini ifade etti.

İl merkezinde 70, il genelinde 84 kadın personelle periyodik olarak atış eğitimi yaptırdıklarını anlatan Alper, "Özel Hareket personelimizin usta eğiticilerin katılımıyla kadın personelimize özellikle operasyonel atış teknikleri uzmanlaşmaları için gereken her türlü desteği veriyoruz. Özellikle son zamanlarda ülkemizin geçtiği günler göz önünde bulundurulursa erkek personellerimizin olduğu kadar, kadın personelimizi de atış konusunda hem yetenek anlamında, hemde kararlılık ve cesaret anlamında hiçbir zaman geride kalmaması lazım. Bu yapmış olduğumuz eğitimlerde kendini ispatlayan hanım personelimizde en az erkek meslektaşları kadar başarılı atışlar gerçekleştirdiler. Biz bu periyotta eğitimlerimize aynı kararlılıkla aynı istekle devam edeceğiz"diye konuştu.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni’de Tek Yumurta Üçüzlerinin Okul Heyecanı
Besni’de Tek Yumurta Üçüzlerinin Okul Heyecanı
Oğlunu Uyurken, Eşini Yemek Yaparken Öldürmüş
Oğlunu Uyurken, Eşini Yemek Yaparken Öldürmüş