130 Öğrenciyle 8 Mart Kadınlar Günü Kareografisi - Videolu Haber

Adıyaman’da Simya Koleji öğrencileri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında koreografi çalışması yaparak kadınlar gününe dikkat çekti.

130 Öğrenciyle 8 Mart Kadınlar Günü Kareografisi - Videolu Haber

Okul bahçesinde yaptıkları çalışmaları sergileyen öğrenciler, 8 Mart Kadınlar gününü yaptıkları koreografi çalışması ile kutladı.

9. sınıftan 130 öğrenci, okul bahçesinde yaptıkları kareografi çalışmasıyla gönülleri fethetti.

Simya Koleji Müdürü Mehmet Akif İzci, öğrencilerin yaptıkları çalışmadan dolayı tebrik ederek, Kadınlar gününün önemine değindi.

Kadınlara her zaman değer verilmesi gerektiğini ifade eden İzci, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü diyerek sınır çizmemek gerekiyor. Bugün var oluşumuzun kaynağı, bugün kadınlarımızdan ürediğimiz kadınlarımıza değer vermemiz gerektiğini hatırlatan özel bir gün. Öğrencilerimiz bize kadınlar günü ile ilgili bir koreografi çalıştıklarını yapmak istediklerini söylediler. Onlarda çok güzel bir çalışma yapmış, onları da tebrik ediyorum, onlara da teşekkür ederim. Kadınlarımıza olan sevgimizi belli güne sıkıştırmamamız gerekiyor. Onlara her zaman değer vermek gerekiyor. Hem dinimiz, hem sosyal yaşantımız, hem kültürel geleneğimiz, kadınlarımızı her zaman daha yukarı da tutuyoruz, daha fazla değer vermemiz gerektiğini gösteriyor. Biz de bugünü dünya kadınlar günü olarak kutluyoruz” dedi.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üst Geçitler Temizlendi
Üst Geçitler Temizlendi
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı