Dünya Kadınlar Gününde Diyaliz Hastalarına Ziyaret

8 Mart Dünya Böbrek Günü ve Kadınlar Günü nedeniyle Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören diyaliz hastalarına çiçek takdim edildi.

Dünya Kadınlar Gününde Diyaliz Hastalarına Ziyaret
Bu içerik 290 kez okundu.

Dünya Böbrek günü ve Kadınlar Günü dolayısıyla, Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih Doğan ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Nevin Selçuk ile birlikte diyaliz merkezinde tedavi gören hastalara çiçek verdi.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başhekim Doç. Dr. Fatih Doğan, “2006 yılından beri her yıl mart ayının ikinci perşembesi kutlanan ‘Dünya Böbrek Günü’  ve bugün aynı zamanda ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla hastalarımızı ziyaret ederek günlerini kutladık. ‘Kronik Böbrek Hastalığı’ dünyada ve ülkemizde salgın halini almış önemli bir halk sağlığı sorunudur. Böbrek hastalığı erken saptanırsa sıklıkla önlenebilir veya ilerlemesi geciktirilebilir. Ancak hastalığın farkındalığının düşük olması, erken dönemde tespit edilmesine imkân vermemektedir. Bireylerin hastalığının farkında olmaması nedeni ile son dönem böbrek yetmezliği gelişmekte ve yaşam kalitesi bozulmaktadır. Bakanlığımız, böbrekler ve kadın sağlığı konusunda toplum bilincini arttırmak, kadınlarda kronik böbrek hastalığı ve gebelikte erken tanının önemini vurgulamak ve kronik böbrek hastalığının kadın sağlığı ve ülke ekonomisi üzerindeki ağır yükü hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla 8 Mart günü ve haftasında çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir” dedi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni’de Tek Yumurta Üçüzlerinin Okul Heyecanı
Besni’de Tek Yumurta Üçüzlerinin Okul Heyecanı
Oğlunu Uyurken, Eşini Yemek Yaparken Öldürmüş
Oğlunu Uyurken, Eşini Yemek Yaparken Öldürmüş