İzninde İşten Çıkartıldı

Adıyaman 87. Şube Karayollarının bir taşeron firmasında çalışan Bilal Çavuş, izinli gününde işten çıkartıldığını söyledi.

İzninde İşten Çıkartıldı
İzninde İşten Çıkartıldı
Bu içerik 923 kez okundu.

Çavuş, yaptığı açıklamada, 06.09.2014 tarihinde işe girdiği Narince Bakım Evinde 4 hafta gece – gündüz orada kaldığını, bunun neticesinde 1 hafta da evde istirahat ettiğini hatırlattı.
Vardiya iznindeyken şirkette görev yapan formenin kendisine argo kelime kullandığını ileri süren Çavuş, vardiya izni bittikten sonra şirkete gittinde formenin kendisini çağırarak tehditler savurup, hakaret ettiğini iddia etti.
İşten çıkış sürecini de anlatan Çavuş, şöyle konuştu:
” Ben henüz vardiya iznindeyken benim haberim olmadan iş çıkışım verilmiş. 12.01.2015 yılında evimde izinli iken çıkışım bu tarihte verilmiştir. Ben şirkete iznim bittikten sonra gittim 14.01.2015 tarihinde bana argo kelime kullanarak ‘senin fişini çektim, artık ekmeğe muhtaçsın’ diyerek benim gururumla oynadı. Herhangi bir yüz kızartıcı suç işlemedim ki neden beni işimden ediyorsun diye Ö. B’ye sordum bana, gülerek ‘gözünün üstünde kaş var, bıyıkların hoşuma gitmiyordu’ dedi. Bende hiç birşey yapmadım ve sadece benim şirketten alacağım olduğunu söyledim. Bana ne kadar olduğunu söyledi, bende 800 TL olduğunu belirttim. ‘Tamam onu alırsın’ dedi ve beni ite kalka odadan dışarı attı”
-SİYASİLER SAHİP ÇIKMADI
Siyasilerin kendine sahip çıkmadığını öne süren Çavuş, şöyle devam etti:
“Ben Adıyamanlı milletvekillerinden Ahmet Aydın, Murtaza Yetiş, Mehmet Metiner hepsininin yanına gittim. Özellikle Şube Şefi Hasan Özaslan’ı aradım, kendisine söyledim. Formen Ö. B., bana bu şekilde davrandı, bana verdiği cevap ise ‘yapacak bir şey yok, kusura bakma’ dedi ve bir sonuç alamadım. Halbuki bu insanları bizlerin bir sorunu olduğu zaman, millete yardım etmesi için seçtik. Şimdi soruyorum sizlere, ben 3 aydır evime ekmek götüremiyorum, okul okuyan çocuklarımın cebine harçlık bile veremedim, bunalıma girdim, yardım edin. Ben kiramı bile veremediğim için ev sahibi beni evden attı. Şuan mecburiyetten dolayı, yüzüm kızara kızara kaynanamın evinde kalmak zorundayım. Fakir olmak ezilmek mi, 2 veya 3 zengin adama para yedirerek yolsuzluk yaptı diye, bu adamın yaptıklarından hesap sorulmayacak mı? Adalet istiyorum”
PHA

İzninde İşten Çıkartıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Alkayış'tan, 15 Temmuz Anma Mesajı
Alkayış'tan, 15 Temmuz Anma Mesajı
Bayraktar:
Bayraktar:"Yumurtada İhracat Sıkıntısı Çözülmeli"