İl Protokolü, Afrin’de Görevli Askerlerimizin Aileleriyle Yemekte Biraraya Geldi

İl protokolü, Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekâtında görevli askerlerin aileleriyle, Adıyaman Belediyesi tarafından düzenlenen yemekte bir araya geldi.

İl Protokolü, Afrin’de Görevli Askerlerimizin Aileleriyle Yemekte Biraraya Geldi
İl Protokolü, Afrin’de Görevli Askerlerimizin Aileleriyle Yemekte Biraraya Geldi
Bu içerik 240 kez okundu.

Adıyaman Belediyesi, Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekâtında görev yapan kahraman askerler ve aileleri onuruna moral yemeği verdi.
Türkiye Petrolleri Sosyal Tesislerinde verilen ve Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ve eşi Fulya Kutlu’nun ev sahipliği yaptığı yemeğe Vali Nurullah Naci Kalkancı ve eşi Yasemin Kalkancı, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar ve eşi Fatma Kulalar, Jandarma Komutanı Ercan Atasoy ve eşi Ünzile Atasoy, Emniyet Müdürü Metin Alper ve eşi Kezban Alper,Jandarma Özel Harekât askerleri, aileleri ve Afrin’de görevli kahraman askerlerimizin aileleri katıldı.
-“SİZLERE MİNNET BORÇLUYUZ”
Programın açılış konuşmasını yapan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, davetlerini kabul ederek yemeğe katılan tüm misafirlerine teşekkür ederek, “Sizlere minnet borçluyuz. Bugün vatanımızı muhafaza etme yolunda canlarını ortaya koyan, kanlarını ortaya koyan kahramanlar sizlersiniz. Evlerinde kahramanlarımızın yolunu gözleyen aileleri de bizim için en az onlar kadar kahramandır. Adıyaman Belediyesi olarak ve ben şahsım olarak her zaman emrinizdeyiz. Neye ihtiyacınız olursa olsun bütün imkânlarımızla emrinizdeyiz. Bu bizim sizlere karşı borcumuzdur. Ömrümüz boyunca da siz kahramanlarımıza ve ailelerinize minnet duymaya devam edeceğiz” diye konuştu.
-“BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”
Vali Nurullah Naci Kalkancı ise yaptığı konuşmada, “Böyle anlamlı bir organizasyona ev sahipliği yaptığı için, sizlerle bir araya gelmemizi sağladığı için Belediye Başkanımız Hüsrev Kutlu beye çok teşekkür ediyorum. Ülke olarak üzerimizde asırlardır oynanan oyunlar var. Son yıllarda da özellikle Türkiye’nin İslam âlemiyle ilişkisini kesmek için güneyimizde kirli bir oyunu sahneye koydular. Ama Allah’ın izniyle buna güçleri yetmeyecek. Çünkü biz Çanakkale’de nasıl insanlık tarihinin görmediği bir kahramanlık destanına imza atmışsak, bugün de aynı kahramanlığı ortaya koyacak imana sahibiz çok şükür” şeklinde konuştu.
-“ZEYTİN DALI HAREKÂTI EN KISA SÜREDE ZAFERLE SONUÇLANACAKTIR”
Son olarak söz alan Jandarma Komutanı Ercan Atasoy ise yaptığı konuşmada, “Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak amacıyla ve Suriye’nin güneyinde bulunan Afrin’deki halkı maruz kaldığı baskı ve zulümden kurtarmak için 20 Ocak 2018 tarihinde başlayan Zeytin Dalı Harekâtı tüm hızıyla devam etmektedir. Adıyaman Jandarma Özel Harekât Komutanlığı olarak harekâtın başladığı ilk günden bu yana görev almış ve aldığı görevi en üst düzeyde hakkıyla yerine getirmeye devam etmektedir. Zeytin Dalı Harekâtı, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda Türk milletinin neler yapabileceğinin en büyük göstergelerinden birisi olmuştur. Kahraman personelimizin ve ailelerinin dük duruşu ve ailelerinin askerlerimize verdiği destek en büyük motivasyon kaynaklarımızdandır. Zeytin Dalı Harekâtı’nın en kısa sürede zaferle sonuçlanacağına hiçbir şüphemiz yoktur. Temennimiz, kahraman silah arkadaşlarımıza sağ salim kavuşmaktır. Bu vesileyle aziz şehitlerimiz rahmet ve minnetle anarken, bu gecenin düzenlenmesini sağlayan herkese teşekkür ederim” dedi.
Konuşmaların ardından yenilen yemekten sonra masaları tek tek dolaşan protokol üyeleri ve eşleri, misafirlerine çeşitli hediyeler verdi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Alkayış'tan, 15 Temmuz Anma Mesajı
Alkayış'tan, 15 Temmuz Anma Mesajı
Bayraktar:
Bayraktar:"Yumurtada İhracat Sıkıntısı Çözülmeli"