Advert Advert

Diyarbakırlıoğlu’ndan Regaip Kandili Mesajı - Videolu Haber

Adıyaman ASD Akedemi Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Sıddık Diyarbakırlıoğlu, Regaip Kandili ve Afrin operasyonuna ilişkin açıklamada bulundu.

Diyarbakırlıoğlu’ndan Regaip Kandili Mesajı - Videolu Haber
Diyarbakırlıoğlu’ndan Regaip Kandili Mesajı - Videolu Haber
Bu içerik 409 kez okundu.

Regaip Kandilinin barış ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulunan Diyarbakırlıoğlu, “Öncelikle milletimizin, vatanımızın, birlik beraberliğine ihtiyaç daha fazla duyduğu bir zamandayız. Ayrımcılık olmamasına, birlik ve beraberliğimizin her zamankinden daha fazla olmasını temenni ediyorum. Bu vesile ile bütün İslam aleminin, İslam coğrafyasının ve Adıyaman halkının Regaip kandili tebrik ediyorum. Regaip Kandili üç ayların başlangıcı. Biz üç ayların başlangıcında her zamanki gibi rabbimizden beratımızı isteyeceğiz. Dualarımızdan, rabbimizden, mazlumların yanında olmasını, tüm İslam coğrafyasında akan kanların durmasını dua edeceğiz” dedi.

- SERVİSÇİLER OLARAK MEHMETÇİĞİMİZİN YANINDAYIZ

Regaip Kandili gecesinde Afrin'de bulunan askerlere bol bol dua edilmesi temennisinde bulunan Diyarbakırlıoğlu, “Ülkemizin kanayan yarası terör belası, terör laneti. Bizler Afrin'de savaşan, gerek doğuda cephede savaşan askerlerimize, Mehmetçiklerimize her zaman için dualarımızı esirgemiyoruz. Kendilerinin yanında olduğumuzu belirtelim. Bize ihtiyaç duyulduğunda bizler bekliyoruz. Her an hazırız. Allah’ın izni ile bu vatanı, bu milleti, düşmanlara, terör belasına ezdirmeyeceğiz. Bu topraklarda yüz yıllardır İslam coğrafyası olan bu toprakları terör ve dış güçlere kaptırmayacağız Allah’ın izniyle. Afrin'de Mehmetçiğimize, doğuda askerlerimize hassaten dualarımızı eksik etmeyelim. Rabbim onların yardımcısı olsun. Onları ailelerine kavuştursun, tez zamanda inşallah. Bu terör belasından bizleri kurtarsın. Bizler servisçiler olarak Mehmetçiğimizin yanında bulunduğumuzu beyan ediyoruz. Bunla ilgili çeşitli sivil toplum örgütlerinin yapmış olduğu gerek konvoy eşliğinde bir programımız oldu, gerekse biz kişisel olarak Hatay ve Kilis sınır kapılarında gerek askerlerimize, gerekse oradaki halkımıza destek amaçlı bazı yardım paketleri ile beraber faaliyetlerde bulunduk. Biz her zaman vatan, milletimizin, devletimizin yanındayız. Bu konuda bize düşen irili ufaklı her ne varsa canımız pahasına olsa her zaman için hazırız. Allah’ın izni ile. Bu vatan bizim gelecekte evlatlarımızın inançlarını daha güzel bir şekilde yaşayabilmeleri için, özgürce, hürce nihayetinde gördüğümüz geçişte yaşanan darbelerde hatırladığımız kadarıyla bir baş örtüsü zulmü vardı. İnsanlar istediği şekilde, istediği kıyafeti giyip okuyamıyorlardı. Çok zeki olmalarına rağmen istediği üniversiteye gidip, vatana, millete gidip faydalı olamıyorlardı. Bunlar yavaş yavaş çözüldü. Bizler bu çözülmenin tekrardan geriye dönmemesi için daha iyi şartlarda evlatlarımızın bir gelecek sahibi olmaları için elimizden geleni yapacağız. Tabi biz Afrin'deki ve doğudaki PKK ile mücadele veren Mehmetçiklerimizin her zaman yanında olduğunu beyan ediyoruz ama bunu çok samimi bir şekilde söylüyoruz. Cumhurbaşkanımızın da ara sıra zikrettiği Nazım Hikmet şiirinden bir dörtlük vardı; “Ben yanmasam, sen yanmazsan, biz yanmasak karanlıklar nasıl çıkar aydınlığa” karanlıkların aydınlığa çıkması için muhakkak fedakarlık gerekiyor. Derler ya cefa olmadan sefa da olmaz. Rabbim bizleri Mehmetçiklerimizin tüm İslam alemininin, tüm insanlığın yar ve yardımcısı olsun” diye konuştu.

- ÇOCUKLARIMIZI TAŞIYAN SERVİS ŞOFÖRLERİ TANIYALIM

Servisçilik sorunlarına ilişkin de değerlendirmede bulunan Diyarbakırlıoğlu, şöyle konuştu:

“Akademi turizm işletme sahibi olarak şunu belirteyim; çocuklarımızı taşıyan servis şoförleri tanıyalım. Onlarla diyaloglara girelim. Çocuklarımız ile konuşalım. Servis şoförünün, servis içindeki davranışları hakkında bilgi edinelim. Velilerden ricam bu yönde, çünkü her insan değişik değişik faktörlerde ortaya çıkabiliyor. Bu sebeple de tanınan firmalar, tanınan şoförlerle de çalışalım. 3-5’in hesabını yapmayalım. Servis ihtiyacı olup da servis ücreti karşılayamayacak olanlar varsa bana ulaşabilirler. Özellikle şehit, gazi yakınlarına da sesleniyorum, bize ulaşabilirler. Biz elimizden geldiği kadar her türlü destek sunmaya hazırız. Ben onlara yardımcı olacağım” 

- ÖZEL GÜNLERDE TÜRBELERDE GİRİŞ ÜCRETİ ALINMASIN

Özel günlerde özellikle Mahmut El Ensari Türbesine giden vatandaşlardan giriş ücreti alınmamasını da talebinde de bulunan Diyarbakırlıoğlu, “Bugünlerin yüzü suyu hürmetine, tabi insanlarımız kabristanlara koşuyorlar, türbelere ziyarete gidiyorlar. Benim üzüntü duyduğum bir konu var; bunu da zikretmek istiyorum. Devlet büyüklerimize buradan seslenmek istiyorum; Mahmut Ensari ziyaretinde bir mesire alanı. Mahmut Ensari türbesi, orada insanlar akın akın gidiyorlar. Kapıda girişte giriş ücreti alınıyor insanlardan. Yani bizim inancımıza, örf adetlerimize göre insanların inanç yaşayışlarını daha rahat yaşamları için engel konulmaması gerektiği düşünüyorum. Sonuçta bir araç kiralanıyor. Oralara gidiliyor. Bir masraf veriliyor. Ama gitmek isteyip de araç parası ödemek istemeyen insanlar da çok. Bu konuda devlet büyüklerimizden istirham ediyorum. Aflarına sığınaraktan söylüyorum. Kapılar da giriş ücreti alınmasa gerçekten iyi olacaktır.Rabbim devletimize, milletimize zeval vermesin. Bu mübarek ayların başlangıcında Regaip kandil gecesi herkesin kandili tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı