Eğitim Bir- Sen Üyeleri Biraraya Geldi - Videolu Haber

Adıyaman Eğitim Bir-Sen Şubesi tarafından düzenlenen ‘Eğitim Bir-Sen Adıyaman Buluşması’ gerçekleşti.

Eğitim Bir- Sen Üyeleri Biraraya Geldi - Videolu Haber

Bir otelde gerçekleşen programa AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, Memur-Sen ve Eğitim Bir- Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şubesi üyeleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, “Çünkü varlık gerekçesi olarak kabul ettiğimiz ihyası ve inşasına talip olduğumuz bir medeniyet davamız vardı. Daha özgür, daha adil, daha huzurlu, daha insanca bir hayalimiz var. Bunları gerçekleştirmek için olmaz ise olmaz gördüğümüz milletimiz ile yol aldığımız, yeniden büyük Türkiye idealimiz var. Bu idealin geleneği olarak kuruluşumuzdan bugüne kadar kamu çalışanlarının taleplerini kazanıma dönüştürerek, sendikacılığın ülkemizin sivilleşme ve özgürleşme süreçlerinde sorumluluk alan sivil toplumculuğu, mazlum ve mağdurlara elini uzatarak insani duruşun, milletten yana taraf oluşun, vesayetten kurtuluşun mücadelesini veriyoruz. Bizler darda ve zorda kalmış olanların Eğitim Bir Sen'liğin ve Memur Sen'liğin ne demek olduğunu yaşamış olanların kabul olmuş duası, şubat soğuğunda boncuk boncuk ter döken adamın dünyasıyız” dedi.

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise “Parasal imkansızlıklarla bu şartlar altında ihlasla görülmüş bir sendika. Biz dünyadaki en önemli görevi üstlenmişiz. Gelecek nesilleri yetiştiren öğretmenlere yön veren bir sendikayız. Bu sendika için de görevimizi aksatırsak Allah’da hesap sorar. Bizim gövdemiz en zor şartlar altında nasıl fedakarca çalışmışsak bundan sonra da aynı fedakarlıkla, aynı azimle çalışmayı sürdürmektir. Ben buradaki sendikamızı tebrik ediyorum. Her haksızlık karşısında meydana çıktılar, mücadele ettiler. 15 Temmuz'da halkla omuz omuza bir mücadele verildi. Her türlü yanlışlığın üzerine gidildi” diye konuştu.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acar, Uyum Eğitimi Alan Öğrencileri Ziyaret Etti
Acar, Uyum Eğitimi Alan Öğrencileri Ziyaret Etti
Korucu, Kaçırmak İstediği Genç Kızın Ağabeyleri Tarafından Dövüldü
Korucu, Kaçırmak İstediği Genç Kızın Ağabeyleri Tarafından Dövüldü