Advert Advert

Minik Öğrencilerden, Emniyet Müdürü Alper'e Ziyaret

Adıyaman özel bir kreşin öğrencileri ve kreş yöneticileri Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper’i ziyaret etti.

Minik Öğrencilerden, Emniyet Müdürü Alper'e Ziyaret

Kamu kurumları ve meslek tanımı konusunda çocukları bilgilendirmek ve meslekleri tanıtmak için kurumlara ziyaret eden, kreş öğrencileri Emniyet Müdürü Metin Alper ile bir araya geldi.

Renkli ve eğlenceli geçen ziyarette, Alper’in çocuklarla yakından ilgilenmesi, çocukların hoşuna gitti. 
Emniyet müdürlüğü toplantı salonunda çocuklarla bir ara gelen Alper, çocuklara balon, boyama kitabı ve Türk bayrağı hediye etti. Çocuklar da yanlarında getirdiği Türk bayrağını ve çiçek demetini Alper’e takdim ettiler. 
Çocukların özellikle velileriyle birlikte araçlarda hareket halindeyken trafik kurallarına tam uyum noktasında üzerine düşen bazı görevleri hatırlatan Alper, emniyet kemeri, ışık ihlalleri ve aşırı sürat konusunda anne ve babalarına uyarılarda bulunmalarını istedi.

Alper, ayrıca çocukların tanımadığı kişilerle diyaloga girmemeleri ve böyle bir şeyle karşılaşıldığı zaman yapmaları gerekenleri anlattı.

Çocuklar bir yandan Emniyet Müdürü Alper’i dinlerken, bir yandan da polis memurları tarafından kendilerine ikram edilen meyve sularını yudumladılar. 
 Her birimden bir memurun gelip çocuklarla ilgilenmesi ve görev tanımlarını yapmaları çocukların eğlenceli anlar yaşamasını sağladı.

Daha sonra trafik şubesine geçen çocuklar burada sürücülerin kurallara uymadığı zaman karşılaştıkları sorunlarla ilgili trafik polisleri tarafından hazırlanan uygulamalara katıldılar.

Emniyet Müdürü Metin Alper, minik misafirlerini yine bizzat kendisi uğurlarken, topluca hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi