Advert

Halk Oyunları Ekibi Türkiye Finallerinde

Adıyaman Belediyesi halk oyunları ekibi, Adıyaman’da düzenlenen Bölgesel Grup Yarışmasında bölge birincisi olarak Adıyamanlıların gururu oldu.

Halk Oyunları Ekibi Türkiye Finallerinde

Adıyaman Belediyesi bünyesinde başarıdan başarıya koşan Halk Oyunları ekibi, Türkiye Halkoyunları Federasyonu tarafında Adıyaman’da düzenlenen Bölgesel Grup Yarışmasında, Minikler Geleneksel Düzenlemesiz dalda bölge birincisi oldu.
30 ve 31 Mart ile 1 Nisan tarihlerinde düzenlenen ve Adıyaman’ın yanı sıra,Kahramanmaraş,Gaziantep,Kilis,Hatay, Şanlıurfa,Elazığ ve Malatya illerinin de katıldığı turnuvada Minikler Geleneksel Düzenlemesiz dalda bölge birincisi olan Adıyaman Belediyesi halkoyunları ekibi Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.
Elde ettikleri başarıdan dolayı oldukça mutlu olduklarını söyleyen Adıyaman Belediyesi Halk Oyunları takımı yöneticileri, kendilerine destek olan başta Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu olmak üzere herkese teşekkür ettiler ve Türkiye Finallerinde de Adıyaman’ı en iyi şekilde temsil etmek için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”