Engelli Evde Bakım Hizmeti Eğitimi Verildi

Adıyaman Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Evde Bakım Hizmet Modeli Kapsamında engelli bakım hizmetini yerine getiren merkeze bağlı Bahçelievler, İmamağa ve Bahçecik mahallerinde ikamet eden bakıcılara“ Engelli Evde Bakım Hizmetleri” ile ilgili eğitim verildi.

Engelli Evde Bakım Hizmeti Eğitimi Verildi

İl Müdürlüğü Konferans Salonunda Aile ve Sosyal Destek Personelleri Sosyal Çalışmacı Arzu Ertürk ve Sosyolog Mustafa Aykut Akın tarafından verilen eğitim ile çeşitli nedenlerle öz bakım ihtiyaçlarını  yerine getiremeyen bireylerin hayatlarını sağlıklı bir biçimde sürdürebilmeleri, kendilerini koruyacak, sevecek, destekleyecek, güven sağlayacak, sosyo ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak sıcak bir aile ortamında bakıcılara düşen görevlerin daha nitelikli bir şekilde yapılması amacıyla eğitim verildi. ​Eğitime katılan bakıcılar, verilen eğitimden çok faydalandıklarını ifade ederek, yetkililere teşekkür ettiler.
 
     Düzenlenen Eğitime İl Müdür Yardımcısı Emre Çalğan, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Hulusi Kara, Sosyal Çalışmacılar ve kurum personelleri katıldı.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üst Geçitler Temizlendi
Üst Geçitler Temizlendi
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı