CHP İl Başkanı Çakmak: “Biz, Hodri Meydan Diyoruz”

Erken seçim kararı açıklanması ardından CHP Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmak, “Biz Hodri Meydan Diyoruz. Adil koşullarda gerçekleşecek düzgün bir seçim, demokrasinin vazgeçilmezidir” dedi.

CHP İl Başkanı Çakmak: “Biz, Hodri Meydan Diyoruz”
Bu içerik 198 kez okundu.

AK Parti’nin 16 yıllık iktidarında Türkiye'nin hep sorunlar yaşadığını belirten Çakmak, “Hükümet seçimin ilanı için ortağı vasıtası ile malumu açıkladı . Erken değil, baskın seçim kararını kamuoyu ile paylaştı. Biz hodri meydan diyoruz. Adil koşullarda gerçekleşecek düzgün bir seçim, demokrasinin vazgeçilmezidir.2018 yılı demokrasi yılı olacak. Biz hazırız, adeta bir tiyatro izler gibi izledik, hemen akabinde OHAL üç ay daha uzatıldı. Yani AKP her zaman yaptığı gibi bu seçimlerde de olağan üstü koşullar dayatıyor ama biz bu sefer hazırız. Bu seçimleri biz kazanacağız. AK Parti’nin 16 yıllık iktidarında Türkiye hep sorunlar yaşamıştır, kutuplaşma had safhada, hayat pahalılığı, işsizlik ve yüksek petrol fiyatlarına her gün değer kaybeden TL’ yide eklersek üstüne AB’nin raporu ile uzaklaştığımız hedeflerimizden AK Parti hükümeti sorumludur. 16 yıllık iktidarını yok sayarak hala sistemden şikayet ediyor olması başarısızlıklarının ilanıdır” dedi.

 CHP olarak seçim beklediklerini ifade eden Çakmak, şunları kaydetti:

“CHP olarak bizler için sürpriz olmayan malumun ilanı erken seçimlere bizler çok önceden hazırlıklarımıza başlamıştık. Sandık örgütlenmesi, örgüt çalışması, esnaf ziyaretleri, ilçe  başkanlarımız ile sürekli toplantılar ile süreci zaten bekliyorduk. Süreci kısa tutarak muhalefete yaşam hakkı tanımayan bu açıklama, bizleri daha da kamçılamıştır. Bizler kadın kolları, gençlik kolları, ilçe örgütlerimiz, il yönetimimiz, aday adayı arkadaşlarımız ile cumhurbaşkanı adayımızın belirlenmesi süreci ile sahalarda çalışmalarımıza daha da ivme kazandıracağız. Bu seçimler sıradan seçimler değil, bunun farkındayız. Bu demokrasi özlemi içinde olan herkesin taraf olduğu ile tek adamın seçimidir. Bu seçimler evine hapsedilmeye çalışılan kadının özgürlüğümü  kaptırmayacağım isyanındaki kadının seçimidir. Bu seçim üniversiteden siyasi fikri sebebi ile atılan öğretim görevlisi ile öğrencisinin var olma seçimidir. Bu seçim, tutuklu iradenin seçimdir. Bu seçim ırgata mecbur bırakılmış, tütünü yasak edilmiş, tütün emekçisinin, şeker fabrikası özelleştirilen, şeker pancarı üreticisi köylülerinin seçimidir. Bu seçim kendine olmayan, muhalifi düşman gören, yok eden, işsiz bırakan hükümete karşı mazlum halkın seçimidir. Bu seçim yandaş basının, yeşil sendikanın karşısında var olma savaşı veren özgür basının, emekçi sendikacının seçimidir. Bu seçim bizim seçimimizdir. 2018 yılı demokrasi yılı olacak, halk kazanacak, demokrasi kazanacak, Cumhuriyet Halk Partisi kazanacak”

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni’de Tek Yumurta Üçüzlerinin Okul Heyecanı
Besni’de Tek Yumurta Üçüzlerinin Okul Heyecanı
Oğlunu Uyurken, Eşini Yemek Yaparken Öldürmüş
Oğlunu Uyurken, Eşini Yemek Yaparken Öldürmüş