Kıymaz: "Şanlıurfa Bir Değerini Kaybetti"

GAP Gazeteciler Birliği eski genel başkan yardımcısı ve Şanlıurfa güneydoğu life dergisi sahibi Gazeteci Mehmet Talat Akay yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak tedavi gördüğü Ankara’da vefat etti.

Kıymaz:

Deneyimli  usta gazetecinin vefatından derin üzüntü duyduğunu ifade eden GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, taziye mesajı yayınlayarak, şunları söyledi:

"Gazeteciler yaşadığı kentin aynasıdır, olayları, hadiseleri, günü, tarihi belirterek, kayda alırlar, yani bir nevi tarih yazarlar, GAP Bölgesinin son yıllarda kalkınma hamlesiyle göz dolduran Şanlıurfa’mızdaki bu gelişmeleri kayda alan, kalkınmayı ateşleyen, hızlandıran, gündeme taşıyan, takip edenlerde cefakâr gazetecilerdir. Bu cefakâr isimlerden biride meslektaşımız Mehmet Talat Akay’dı. Çıkardığı dergilerle Şanlıurfa’yı dışa açan, gurbetteki Şanlıurfalıları birbirine kaynaştıran bir isimdi. Yakalandığı hastalıktan kurtulamayarak yaşama veda etti, bölgemize ve mesleğimize kattığı çalışmalarla uzun yıllar hafızamızda yaşayacaktır. Bu ölüm sıradan bir ölüm değildi ,Şanlıurfa bir değerini kaybetti. Üzüntümüz büyüktür, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı diliyorum"
 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi