Özel Adıyaman Park Hospital Hastanesi Hizmetiyle Söz Ettiriyor - Videolu Haber

Özel Adıyaman Park Hospital hastanesi, yoğun bakım ünitesi, yeni doğum ünitesi ve kanser vakalarındaki çalışmaları ile adından söz ettiriyor.

Özel Adıyaman Park Hospital Hastanesi Hizmetiyle Söz Ettiriyor - Videolu Haber
Bu içerik 174 kez okundu.

Hastanedeki gelişmeler hakkında bilgi veren Park Hospital Yönetim Kurulu üyesi Devriş Dal, “2011 yılında ilk özel sağlık yatırım yaptık. 2011’de 1. ay da hastanemiz faaliyete başladı. Faaliyete başladığında hastanemiz 36 yataklı, şuan hastanemiz 102 yatak oldu. Yoğun bakım sayımız yeni doğanda 8 yataktan 33 yatak geldi. Diğer yoğun bakımlarımızda toplamda 8 yatağımız varken, 16 yatağa geldik. Toplam yatak sayımız 100 yatak oldu. Bununla birlikte kapalı alanımız 6 bin 500 metre ile başladık. Şuan için 9 bin metre kapalı alana geldik. Adıyaman ilk özel sağlık yatırımı olarak branş konusunda, tıbbi donanım konusunda, her geçen gün eksiklerimizi tamamlayarak, yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bu bölge sağlık üssü olma ile ilgili emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Başhekim Sadık Eryılmaz ise “Bizim hastanemiz 33 yataklı. 3’ncü seviye yeni doğan için mevcut. Daha önceleri Türkiye'de özellikle Adıyaman’da yoğun bakım sayıları az olduğu için il dışına sevkler çok fazla oluyordu. Ama son iki yıldır Adıyaman’dan dışarıya sevk oranları yüzde 67 oranında azalmıştır. Biz kurum olarak  kamudan kendimizi ayırmıyoruz. Her zaman kamu ile birebir temas halinde çalışıyoruz. Sağlık il müdürlüğü ile görüşüp biz kendi ambulansımızı onlara tahsis edip 112 hizmet verip il dışından buraya sevk alıyoruz. Özellikle Şanlıurfa’dan buraya ciddi bir sevk oranımız var. Biz yaptığımız çalışmalarda kanser vakaları da almaya başladık. Özellikle bizim genel cerrah, artı kadın doğum ile birlikte çalışıp yumurtalık, rahim kanserleri, mide kanseri almaya başladık. Bizim sosyal projelerimiz mevcut. Hastane ve hastane dışındaki alanlarda hastane hakkında genel bilgi verip en azından insanların kanserden korunması için ciddi çalışmalar planladık. Hedefimiz daha da büyüyerek branşlarımızı genişletip, Adıyaman'ı daha üstün hizmet vermeyi planlıyoruz” açıklaması yaptı.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Kutlu; Esnafın Çayını İçti, Sorunlarını Dinledi
Başkan Kutlu; Esnafın Çayını İçti, Sorunlarını Dinledi
Başkan Kutlu, AK Parti Merkez İlçe Yönetimiyle Bir Araya Geldi
Başkan Kutlu, AK Parti Merkez İlçe Yönetimiyle Bir Araya Geldi