Şehit Uzman Çavuş Canördek'in Naaşı Memleketine Getirildi - Videolu Haber

Bitlis kırsalında bölücü terör örgütü PKK'lıların saldırısında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Cevdet Canördek'in (26) acı naaşı, askeri uçakla memleketine getirildi.

Şehit Uzman Çavuş Canördek'in Naaşı Memleketine Getirildi - Videolu Haber

Adıyaman'ın Gerger ilçesi nüfusuna kayıtlı, 1 yıl önce Jandarma Uzman Çavuş olan Hanım ve Mehmet Canördek'in 2 kız, 4 erkek çocukların ortancısı olan Cevdet Canördek(22) Bitlis Aşağıyolak köyü kırsalında bölücü terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonda 2 asker hafif şekilde yaralanırken Canördek, şehit düştü.
Uzman Çavuş Cevdet Canördek'in şahadet haberi, askeri yetkililer tarafından verildi.
Bitlis'ten uçakla Adıyaman Havaalanı'na getirilen Canördek'in naşını Vali Nurullah Naci Kalkancı, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar,  TBMM Başkan vekili Ahmet Aydın, Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, siyasi parti başkanları, şehidin babası Mehmet ve annesi Hanım Canördek ile kardeşleri karşıladı. Şehit Canördek'in Türk bayrağına sarılı tabutu askerlerin omuzlarında taşınarak cenaze aracına konuldu.

Vali Kalkancı ve TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Mehmet Canördek'in elini sıkarak teskin etmeye çalışırken, Hanım Canördek ise askerden destek aldı.
Canördek'in naşı havaalanından alınarak şehitlikte defnedilmek üzere Yeni Mezarlık Camisi morguna konuldu.

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üst Geçitler Temizlendi
Üst Geçitler Temizlendi
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı