Yaz Spor Okulları Törenle Açıldı

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından organize edilen Yaz Spor Okulları açılışı yapıldı.

Yaz Spor Okulları Törenle Açıldı

Cumhuriyet Spor Salonunda yapılan açılış törenine Vali Yardımcısı Yasin Yunak, İl Müdürü Fikret Keleş, Şube Müdürleri, Antrenörler ile eğitim gören yüzlerce sporcunun katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda konuşan Vali yardımcısı Yasin Yunak, “Birçok branşta açılan bu kurslarda hem Adıyaman’dan yetenekli çocukları keşfetmek, hem onların çok güzel toplumlarda olmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Gençlerimiz ve ailelerimizin bu yaz spor okullarına katılmalarını tavsiye ediyorum. Burada birçok spor dalı var. İnşallah bu spor dallarında da yeni şampiyonlar çıkaracağız. Burada yeni arkadaşlıklar, yeni dostluklar edineceksiniz ve bu edindiğiniz arkadaşlıkları ve dostlukları iyi değerlendirirsiniz.” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş ise, 30 farklı branşta, 41 antrenör eşliğinde kursların açıldığını ve şu ana kadar 3 bin 400 çocuğun kayıt yaptırdığını belirtti.

Yaz spor okullarında kayıtların hedeflenen sayıya ulaştığını ifade eden Keleş, “Öğrencilerin ailelerine ve topluma yararlı bireyler olarak yetişmesine olanak sağlayan faaliyetlerimize devam edeceğiz. Yaz boyunca devam edecek olan kurslarımıza katılan genç sporcularımızın toplumsal başarı ve kişisel gelişimini destekleyerek onları Türk sporuna kazandırmak ve ilimizdeki spor kulüplerinde profesyonel spor hayatına katılmaları için çalışıyoruz. Ben gençlerimizi spora teşvik eden ailelerimizi ve değerli velilerimizi kutluyorum” açıklaması yaptı.

Tören öğrencilerin Karate, Taekwondo, Cimnastik, ve Kick Boks gösterisiyle son buldu.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üst Geçitler Temizlendi
Üst Geçitler Temizlendi
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı
Gürlevik Ana İsale Hattında Yenileme Çalışması Yapıldı