Adıyaman
Giriş Tarihi : 18-07-2018 16:00

TDK Başkanı Prof. Dr. Gülsevin Üniversiteyi Ziyaret Etti

Türk Dil Kurumu (TDK) Başkanı Prof. Dr. Gürer Gülsevin, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’yü makamında ziyaret etti.

TDK Başkanı Prof. Dr. Gülsevin Üniversiteyi Ziyaret Etti

Ziyarette, üniversite ve eğitim çalışmaları ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Üniversite Onur Defterini imzalayan TDK Başkanı Prof. Dr. Gülsevin’e Üniversite Rektörü Prof. Dr. Gönüllü tarafından Adıyaman’ın tarihi mekânlarından biri olan Cendere Köprüsünün maketi takdim edildi.

Üniversitemiz Merkez Külliyesinde de incelemelerde bulunan TDK Başkanı Prof. Dr. Gülsevin, ADYÜ Kale, Yaşayan Kültürel Hazineler Müzesi (Adıyaman Evi), Minyaman Çarşısı, Nemrut Dağı ve Perre Antik Kenti modellerini ve fakülte binalarını gezdi.

Prof. Dr. Gülsevin, 2006 yılında kurulan Adıyaman Üniversitesinin sınırlarını aştığını belirterek, gelişimini neredeyse tamamlayan yemyeşil bir üniversitede bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’yü çalışmalarından dolayı tebrik eden Prof. Dr. Gülsevin, "Bence Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü Türkiye’deki her üniversitede en az bir dönem de olsa çalışmalıdır. Eğitim-öğretimin yanı sıra sosyal alanları ve benzersiz doğasıyla Adıyaman’da çok güzel bir üniversite bulduk. Ben bundan sonraki çalışmalarında da kendisine başarılar diliyorum." dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü ise güzel düşünce ve temennilerinden dolayı TDK Başkanı Prof. Dr. Gülsevin’e teşekkür etti.

 

Kaynak : PHA
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA