GASMEK, Çocukları Hem Eğlendiriyor Hem De Öğretiyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (GASMEK), çocukların yaz tatilini daha iyi değerlendirmeleri amacıyla birçok farklı branşta açtığı ‘Yaz Okulu’ kursları devam ediyor.

GASMEK, Çocukları Hem Eğlendiriyor Hem De Öğretiyor
GASMEK, Çocukları Hem Eğlendiriyor Hem De Öğretiyor
Bu içerik 374 kez okundu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (GASMEK) yaptığı açıklamada, 8 bin 145 çocuğun katılımıyla devam eden eğitimlerde, bilişim teknolojileri, kişisel gelişim, müzik ve gösteri sanatları, sanat ve tasarım, güzellik ve saç bakım hizmetleri, yiyecek-içecek hizmetleri, yabancı diller, sınav hazırlık grupları ile spor alanlarındaki birçok önemli branşların yer aldığı bilidirldi.

Açıklamada, Yaz Okulu kapsamında aldıkları eğitimin yanı sıra çocukların sosyal, kültürel ve sportif gelişimlerine katkı sağlayacak etkinliklerin bu yaz da çocuklara dolu dolu bir tatile geçirmesine vesile olduğu belirtilerek, ''Çocukların hem dinlenmelerini hem de farklı hobiler edinerek eğitimlerini sağlayan GASMEK Yaz Okulu, tam da bu noktada devreye giriyor. Eğitim, sanat, müzik ve sporun iç içe geçtiği yaz okullarında çocuklar eğlenirken öğrenmenin de keyfine varıyor. Çocuklar GASMEK’te bir yandan eğitim alırken diğer taraftan sosyalleşerek boş vakitlerini değerlendirme fırsatı buluyorlar.'' 

Birbirinden renkli, neşeli görüntülerin yaşandığı etkinliklerde çocuklar gönüllerince vakit geçirmelerini sağlandığı GASMEK'te binlerce öğrenciye hem tatil hem de eğitim imkânını bir arada sunulduğu belirtilen açıklamada,  binlerce öğrenci burada bir taraftan eğitici sosyal aktivitelere katılarak kendilerini geliştirdiği ve diğer taraftan da tatillerini değerlendirdikleri belirtildi.

Öğrenciler, çok geniş bir yelpazeyi kapsayan yaz okullarında, yaygın olarak teknoloji, dil, sanatsal faaliyetler, müzik, resim, satranç gibi birçok alanda çocuklar ilgi ve becerileri doğrultusunda eğitimler alırken; gelecek eğitim ve öğretim dönemi için de motivasyon kazanıyorlar.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Alkayış'tan, 15 Temmuz Anma Mesajı
Alkayış'tan, 15 Temmuz Anma Mesajı
Bayraktar:
Bayraktar:"Yumurtada İhracat Sıkıntısı Çözülmeli"