Advert
Advert

Büyükşehir’den Maraş Biberine Destek

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yüzde 80 hibe desteği ile Maraş Biberine verilen destekle 167 dönüm alanda tarım yapıldı. - Türkoğlu, Pazarcık ve Dulkadiroğlu ilçelerinde 16 çiftçiye yönelik 835 bin fide dağıtımı gerçekleştirildi.

Büyükşehir’den Maraş Biberine Destek
Büyükşehir’den Maraş Biberine Destek
Bu içerik 461 kez okundu.

İlimizde tarım ve hayvancılığın gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla her fırsatta destek veren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Maraş Biberine de sahip çıkarak destek verdi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yüzde 80 hibe desteği ile Maraş Biberi’ne verilen destekle 167 dönüm alanda tarım yapıldı.

Türkoğlu, Pazarcık ve Dulkadiroğlu ilçelerinde 16 çiftçiye yönelik 835 bin fide dağıtımı gerçekleştirildi. Ekim yapılan alanlarda hasat sonunda yaklaşık 300-400 ton arası bir üretim bekleniyor.

Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Mehmet Pişkin, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman çiftçinin yanında olduğunu ifade ederek, “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’un direktifleri ve destekleri doğrultusunda her zaman çiftçilerimize destek verdik vermeye de devam ediyoruz” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman üreticinin ve çiftçinin yanında olduğunu ve bundan da mutlu olduklarını ifade eden çiftçiler teşekkürlerini bildirdiler.

-''KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SAYESİNDE ÇİFTE BAYRAM YAŞIYORUZ''

Türkoğlu İlçesi Hacıbebek Mahallesi’nde çiftçilik yapan ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin fide desteğinden faydalanan Ali Yavuz da, 4 ay önce ektikleri fidelerin ürünlerinin biber toplanma mevsimine geldiğini cumartesi günü hasadına başlayacaklarını belirterek, şöyle devam etti:

''Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi önce bir tanıtım toplantısı yaptı biz ondan sonra taleplerimizi ilettik sağ olsunlar %80 hibeyle bize fideleri verdiler %20’sini biz karşıladık. Makine istedik makineyi de verdiler. Tekrar onların bu katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Fakat makine de bir sıkıntımız var. Makine de iki sıra ektiğin de biz bunu dört sıralı olmasını istiyoruz. Verimlilik olarak bunun bize maliyeti tohumdan ekilenden %40-%45 civarı gibi bir ucuzluk masrafı vardır. İşte tarlanın hazırlanış şekliyle tohumdaki çıktı çıkmadı sıkıntısız çıkıp kurt yedi sıkıntısı bunlarda olmuyor. Bunlar ekildiği zaman o kurt dediğimiz ufak böceklerin kesmesi imkânsızdır kesemiyor artık sertleşip geliyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sayesinde çifte bayram yaşıyoruz. Yirmi gün önceden hasada başlayacağız elimde de gördüğünüz gibi ürünlerimiz görünüyor bunun sulamasından toplamasından çapa dediğimiz biz bunların hepsinden faydalanacağız.''

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gölbaşı Belediyesinden Kar Mesaisi - Videolu Haber
Gölbaşı Belediyesinden Kar Mesaisi - Videolu Haber
Yeşim Pekmez, GAP Gençlik Ve Kültür Evinde Gençlerle Buluştu
Yeşim Pekmez, GAP Gençlik Ve Kültür Evinde Gençlerle Buluştu