Engelsizsiniz Vakfından Yetim Çocuklara Bayramlık - Videolu Haber

İnsani Yardım Derneği (İHH) ve Engelsisiniz Vakfı yetim çocukları sevindirdi.

Engelsizsiniz Vakfından Yetim Çocuklara Bayramlık - Videolu Haber
Engelsizsiniz Vakfından Yetim Çocuklara Bayramlık - Videolu Haber
Bu içerik 592 kez okundu.

Belediye Konferans Salonunda düzenlenen etkinlikte, 120 yetim çocuğa bayramlık kıyafet, eşortman ve ayakkabı hediye edildi.

Programa Engelsizsiniz Vakfı Başkanı Bahattin Demir, Başkanvekili Tunçay Okutan, Psikolog Dr. Sema Okutan, Adıyaman İnsani Yardım Derneği Başkan Yardımcısı Fadıl Akkuş, aileler ve çocuklar katıldı.

Engelsizsiniz Vakfı Başkanı Bahattin Demir, etkinlikte yaptığı konuşmasında, kendisinin de yetim olduğunu ve yetim olmanın ne demek olduğunu çok iyi bildiğini ifade etti.

Demir, şunları kaydetti:

''İHH ve Salih amcaya teşekkür ederim. Ne kadar bir ayağımız İstanbul’da olsa da bir yanım Adıyaman’dadır. Adıyaman yarası benim yaramdır. Sevinci benim sevincimdir. Rabbim fırsat verdikçe ama şahsım olarak ama ekibimiz olarak her zaman bir elimiz bir ayağımız burada olacak. Nerede köşede bir gariban varsa rabbim bizlere inşallah fırsat versin. İmkan versin. Bunu sadece Adıyaman içinde söylemiyorum. Biz İstanbul’da bir vakıf kurduk. Engelsiz sizsiniz vakfı. Sadece engelliler vakfı değil. Bu vakfın amacı kurulma sebebi Türkiye en güzel köşesinde ulaşılmadık bir engelli kalmayınca kadar. Mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Ne zaman yetim kardeşlerimiz ile ilgili bir ihtiyaç olursa engelsizsiniz vakfı olarak her zaman güzel Adıyaman emrindeyiz.''

Adıyaman İnsani Yardım Derneği Başkan Yardımcısı Fadıl Akkuş ise, İnsani Yardım Derneği olarak uzun yıllar Adıyaman’da ihtiyaç sahibi ailelere çocuklara ellerinden geldiği kadar imkanlar dahilinde daima yanlarında olmaya çalıştıklarını ve bugünden sonrada olmaya devam edeceklerin ifade etti.

Son 5 yıl içerisinde 248 çocuğun düzenli olarak hem bayram yardımları bayramlıklarını, gıda yardımını ve ailelerin ihtiyaçlarını gidermeye çalıştıklarını belirterek, şöyle devam etti:

''Sadece maddi olarak değil aynı zaman da çocuklarımızı topluma doğru rehabilite etmek adına bu ülkeye doğru bir şekilde yetiştirmek adına eğitim faaliyetleri başlattık ve 5 yıldır gönüllü hocalarımız tarafından bu eğitimlere biz yaz kış demeden devam ediyoruz.''

Engelsizsiniz Vakfı Başkanvekili Tunçay Okutan da, Engelsizsiniz Derneği ve İHH tarafından gerçekleşen program da yetim çocuklara bayramlık yardımında bulunulduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından çocuklara hediyeleri verildi.

 

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İl Jandarma Komutanı Atasoy’dan Rektör Turgut’a Ziyaret
İl Jandarma Komutanı Atasoy’dan Rektör Turgut’a Ziyaret
Başkan Kılınç’tan Ramazan Bayramı Mesajı
Başkan Kılınç’tan Ramazan Bayramı Mesajı