Advert

Ülkü Ocakları’ndan Yüzlerce Aileye Kurban Yardımı

Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanlığı bir ilki daha gerçekleştirdi.

Ülkü Ocakları’ndan Yüzlerce Aileye Kurban Yardımı
Ülkü Ocakları’ndan Yüzlerce Aileye Kurban Yardımı
Bu içerik 384 kez okundu.

Kurban Bayramı münasebetiyle Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanlığı Avrupa Türk Konfederasyon işbirliğinde 150 Kurban Kesimi ve Dağıtımı organize edildi.

Organizasyona Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz ve MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı MHP İstanbul Milletvekili Cemal Çetin katıldı.

Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanlığı düzenlediği bu organizasyonla kesilen kurbanlıkları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırarak yüzlerce ailenin sevincine ortak oldu. 

Bayramın paylaşma ve dayanışma için bir fırsat olduğunu ifade eden Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanı Hüseyin Kayış, “Milletimiz arasında yardımlaşma,  paylaşma ve dayanışma fırsatı olan Kurban Bayramında ‘Kim, (mümin) kardeşinin bir ihtiyacını giderirse Allah da onun bir ihtiyacını giderir’ ayeti doğrultusunda kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermeye gayret ediyoruz” dedi.

Kayış, “Allah'ın lütfunun yine Allah'ın hoşnutluğu için ikram edildiği gün olan mübarek Kurban Bayramında ulaşılamadık kimse kalmasın istiyoruz. Hem bir arada geçirdiğimiz bayramlara olan özlemimizi gidermenin mutluğununu hem de paylaşma duygusunun getirmiş olduğu heyecanı ve huzuru yaşıyoruz. Yardımcı olabilmek için önce birbirimizi anlamak gerektiğine inanıyor bu yüzden diyoruz ki ulaşamadığımız tek insan kalmayıncaya kadar paylaşacağız. Bizler paylaştıkça çoğalacağız, çoğaldıkça bir olacak, güçleneceğiz” ifadelerini kullandı.

Bayramların bayram gibi geçmesi, bayram tadında yaşanmasını için gayret edeceklerini dile getiren Kayış, “Dinimiz ve geleneklerimiz bayramlara önem verdiği gibi paylaşma ve yardımlaşmaya da önem vermektedir. Paylaşmaya dayanışmaya, yardımlaşmaya önem veren bir kültürümüz var ve biz bu kültürü milletimiz arasında yaymak için elimizden geleni yapacağız. Bayramın tadına varmak için bayram tadını yaşamamış ev bırakmamak gerektiğini düşünüyoruz. İnşallah bayram sevincini elimizin uzandığı her yere taşıyacağız. Böyle bir organizasyonu gerçekleştirmemize vesile olan başta liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendiye, Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz Beyefendiye ve Avrupa Türk Konfederasyonu’na teşekkür ediyorum” şeklinde sözlerine son verdi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber