Sigarayı Bırakanların Sigara Paketleriyle Sergi Açtı

Adıyaman Sigarayla Savaşanlar Derneği Başkanı Mehmet Emin Yağımlı, sigaralarda 'Kara Paket' Uygulaması başladıktan sonra, 30-40 Yıl Önceki Sigara Paketlerini sergiye açarak sigara kullananları sigarayı bırakmaları için teşvik ediyor

Sigarayı Bırakanların Sigara Paketleriyle Sergi Açtı
Sigarayı Bırakanların Sigara Paketleriyle Sergi Açtı Ahmet Korkmaz
Bu içerik 1157 kez okundu.

Adıyaman Sigarayla Savaşanlar Dernek Başkanı Mehmet Emin Yağımlı, yıllardır topladığı eski sigara paketlerini sergiye açarken yıllar önce sigarayı bırakan vatandaşların yazıları ise görenler şaşkına çeviriyor.

Sigara paketlerinin üzerinde, bir çok kurum ve illerin yazılarının bulunması ise eski sigaraların yıllar önce nasıl bir şekilde satıldığını gözler önüne seriyor. Sergiyi gören vatandaşlar ise şaşkınlarını gizleyemezken sergiden sonra sigarayı bırakanların sayıları da artıyor.

Adıyaman Sigarayla Savaşanlar Dernek Başkanı Mehmet Emin Yağımlı, Ben 28 yıl boyunca İmamlık yaptım. Bu süreç içerisinde asil görevimiz doğruyu ve güzeli anlatmaktı bu aralar bir televizyon programında üç Tıp Bilim Adamı ve İslam Alimin açık oturumu seyrettiğimden dolayı çok etkilenmiştim. Onun üzerine Adıyaman'da bu derneği kurdum,25 yıldır durmadan gece gündüz demeden her ortamda gücümün yettiği kadar sigaranın zararlarını anlatmaya çalıştım. İlk ve Ortaokullara, Liselere davet edildiğim zaman gidiyoruz gençlerimize sigaranın ne kadar büyük bir illet olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Tabi bu illete alışan bir çok kardeşlerimiz var, buradan anne ve babalara seslenmek istiyorum, çocuklarınızı bu sigaradan kurtarmaya çalışın çünkü uyuşturucunun anası sigaradır. Sigara alışan bir insanın diğer uyuşturuculara alışması çok kolaydır, devletimiz bu konuda çok büyük gayretler sarf ediyor ama anne  ve babalarımız bu konuya daha ilgili olmaları gerekiyor. Son zamanlarda sigara içenlerin çoğaldığının rakamları önümüzde mevcut biraz daha gayret sarf edip neslimizi korumamız gerekiyor.

Yağımlı, "Dışardan gelen vatandaşlarımız bunları gördüklerinde bizleri tebrik ediyorlar bu konuda size destek veririz diyenler var. Adıyaman biliyorsunuz Tütün başkenti böyle bir yerde bunun mücadelesini vermek kolay değil daha yapıcı bir olayla ikna ederek delil göstererek resimleri göstererek yardımcı olmaya çalışıyoruz. Devletimiz bütün hastanelerimizde sigara bırakma poliklinikleri kurmuş oralara götürmeye çalışıyoruz insanlarımızı bedava tahlil, bedava ilaç böyle gayret gösteren devletimizin bu çabasına bizlerde destek vermemiz lazım" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Alkayış'tan, 15 Temmuz Anma Mesajı
Alkayış'tan, 15 Temmuz Anma Mesajı
Bayraktar:
Bayraktar:"Yumurtada İhracat Sıkıntısı Çözülmeli"