Başkan Kutlu, Çinli Basın Mensuplarına ve Bloggerlere Çiğköfte Yoğurdu

Adıyaman’ın güzelliklerini ve değerlerini dünyaya tanıtan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman’da ağırladığı Çinli basın mensuplarına ve bloggerlere çiğköfte yoğurup, şehir hakkında genel bilgi verdi.

Başkan Kutlu, Çinli Basın Mensuplarına ve Bloggerlere Çiğköfte Yoğurdu
Başkan Kutlu, Çinli Basın Mensuplarına ve Bloggerlere Çiğköfte Yoğurdu
Bu içerik 427 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Çeşitli program ve projelerle Adıyaman’ın tüm güzelliklerini dünyaya tanıtan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, kentte ağırladığı Çinli basın mensubu ve bloggerlere çiğköfte yoğurup, şehrin güzelliklerini anlattı.
Çin’insaygın radyo ve televizyon programcılarıyla, ünlü bloggerlerini Adıyaman’a davet eden Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Keleş Konağında ağırladığı misafirlerine çiğköfte yoğurdu. İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci ile Adıyaman’daki bazı turizm acentesi temsilcilerinin de katıldığı programda Çinli misafirleriyle yakından ilgilenen Başkan Kutlu, misafirlerinden Adıyaman’da gördükleri güzellikleri Çin’deki meraklılarına anlatmalarını istedi.
“ADIYAMAN’DA GÖRDÜĞÜNÜZ GÜZELLİKLERİ ANLATMANIZI İSTİYORUZ”
Programda misafirlerine yönelik bir konuşma da yapan Başkan Kutlu şunları söyledi: “Adıyaman doğasıyla, tarihiyle ve kültürüyle ülkemizin eşsiz kentlerinden birisidir. Tarihi milattan öncelere dayanan bu kadim kentte her medeniyetten kalıntılar görmek mümkün. Her yıl sizin gibi dünyanın dört bir köşesinden gelen binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan bu kenti daha iyi tanıtabilmek için siz değerli dostlarımızdan da destek bekliyoruz. İnşallah gittiğinizde kendi ülkenizde bu güzellikleri anlatıp, sizi dinleyenlerinde buralara gelmesini ve bu güzelliklere onlarında şahit olmasını sağlayacağınızdan şüphemiz yoktur. Bundan dolayı hepinize şimdiden teşekkür ediyorum.”
Konuşmanın ardından misafirlerine dünyaca beğenilen meşhur etsiz Adıyaman çiğkötesini yoğuran Başkan Kutlu’ya gösterdiği misafirperverlikten dolayı teşekkür eden Çinli misafirler, Adıyaman’da gördükleri tüm güzellikleri kendi ülkelerinde anlatacaklarını söyledi.
Program sonunda Başkan Kutlu, misafirlerine Adıyaman Belediyesi yayınlarından olan ve Adıyaman’ı anlatan çeşitli argümanlar hediye etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Alkayış'tan, 15 Temmuz Anma Mesajı
Alkayış'tan, 15 Temmuz Anma Mesajı
Bayraktar:
Bayraktar:"Yumurtada İhracat Sıkıntısı Çözülmeli"