Advert Advert

ADYÜ’de Anatomi Ana Bilim Dalı Anatomi Doktora Programı Açıldı

Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ) Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Anatomi Ana Bilim Dalı Anatomi (Tıp) Doktora Programı açıldı.

ADYÜ’de Anatomi Ana Bilim Dalı Anatomi  Doktora Programı Açıldı
ADYÜ’de Anatomi Ana Bilim Dalı Anatomi  Doktora Programı Açıldı
Bu içerik 612 kez okundu.

Adıyaman Üniversitesinin talebi doğrultusunda Yüksek Öğretim Yürütme Kurulu tarafından Anatomi Ana Bilim Dalı Anatomi (Tıp) Doktora Programı açılması uygun görüldü.
Konuyla ilgili açıklama yapan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, üniversiteler bünyesinde fakülte ve bölümlerin artmasıyla doktora programlarına duyulan ihtiyacın da arttığını söyledi.
Rektör Gönüllü, akademik uzmanlaşma açısından lisansüstü eğitimin bütün dünyada zorunluluk haline geldiğini belirterek, “Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıp Programı Anatomi Ana Bilim Dalında Doktora programı açılmasıyla birlikte Anatomi Ana Bilim Dalında ileri düzey araştırma projeleri yapılacak, akademik kariyer yapma olanakları artacak ve yeni özgün yayınların üretilmesine katkı sağlayacak akademisyenler yetiştirilecektir.” dedi.
Anatomi Ana Bilim Dalının yeterli öğretim üyesi ve donanıma sahip olduğunu vurgulayan Rektör Gönüllü, üniversitede doktora eğitimine başlayacak olan öğrencilerin hem anatomi eğitim-öğretimi, hem de akademik çalışmalarına katkı sağlayacak imkânları bulacaklarını ifade etti.

-"6 ÖĞRENCİ YÜKSEK LİSANSA BAŞLADI"
Rektör Gönüllü, ADYÜ Tıp Fakültesi Anatomi Ana Bilim Dalında, 1 Profesör, 1 Doçent, 2 Doktor Öğretim Üyesi bulunduğuna değinerek, “Anatomi Ana Bilim Dalında eğitim-öğretim ve akademik faaliyetlerde kullanılacak olan donanımlı bir araştırma laboratuvarımız, lisansüstü eğitimde tez ve araştırma projelerine hizmet verebilecek düzeydedir. 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı güz döneminde 6 yüksek lisans öğrencimiz anatomi lisansüstü eğitimlerine başlamıştır. Üniversitemiz ve ülkemiz akademisine katkı sağlayacak olan doktora programımızın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı