Advert Advert

Eski Başbakan Yardımcısı Arınç, Adıyaman'da

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Adıyaman Valiliği tarafından yaptırılan yeni Hükümet Konağı temel atma törenine katıldı.

Eski Başbakan Yardımcısı Arınç, Adıyaman'da
Eski Başbakan Yardımcısı Arınç, Adıyaman'da
Bu içerik 725 kez okundu.

Temel atma töreninde vatandaşlara yönelik bir konuşma yapan Arınç, Adıyaman'ı çok sevdiğini dile getirdi.

Arınç, Hükümet Konağı ve İl Özel İdare binasının Adıyaman’a çok yakışacağını düşündüğünü ifade etti.

Adıyaman'ı bulunduğu şartların çok ötesine taşıyacaklarını belirten Arınç, "Valilikten aldığım bilgiler ve burada biraz sonra belki hepinizide maketinden göreceği gibi üç bina yan yana 25 bin metrekare üzerinde güzel bir mimari ile inşa edilecek. 50 trilyona yakın masraf yapacağız ama Adıyaman’ı bulunduğu şartlardan çok daha mükemmel şartlara taşıyacağız. Dolayısıyla valiliğin hizmet binasının şüphesiz yanında özel idare binamızın Adıyaman için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sayın valimizin ve özel idarede İl Genel Meclis Başkanımızın ve tüm İl Genel Meclis üyelerimizin hepsini tebrik ediyorum. İnşallah bugüne kadar yaptıkları hizmetleri bundan sonra Adıyaman’ın merkezinde kendine yakışır bir hizmet alanı içerisinde daha büyük bir başarıyla yapacaklardır. Değerli kardeşlerim özellikle sayın valimize tebriklerimi ve taktirlerimi sunmak istiyorum. Muhtelif vesilelerle Adıyaman’a geldim, yaptığı hizmetleri birifing dosyalarından, milletvekili arkadaşlarımın sözlerinden takip ediyorum. Sevinerek söylemeliyimki 81 ilimizin valileri içerisinde Adıyaman Valimiz en başarılı ilk 5 valimizin içindedir. Sizde taktir ediyorsunuzki halkıyla bütünleşen, kurumlarla çok iyi çalışmalar yapan, vizyon sahibi her bir gününü Adıyaman’a yeni bir şeyler katmak için gayret eden ve uyumlu inançlı ahlaklı güzel bir insan olarak hizmetlerini götürüyor. Darısı bütün illerimizin başına hayırlı olsun" dedi.

- ADIYAMAN İNSANI 24 AYAR İNSAN GİBİDİR

Adıyaman'ın terörle anılmasına sert tepki gösteren Arınç, şöyle konuştu:

"Bu terör olaylarından dolayı Adıyaman'ı terör şehri gibi gösteriyorlar. Ben onu aynen kendilerine iade ediyorum. Peygamber şehri ve Sahabeler şehri bir kent olan Adıyaman'ımıza bunu yapamazlar. Bu il çok temiz bir ildir. Adıyaman da insanları da 24 ayar altın gibidir. 1 - 2 insanın yaptığını bu ile genelleme yapamazlar" şeklinde konuştu.
 

5 yıllık Meclis Başkanlığı ve 7 yıllık Başbakan yardımcılığından sonra 7 Haziran seçimlerinde ve bu seçimde aday olmadığını belirten Arınç, "20 yıllık parlamenter hayatımın artık bitmesi gerektiğini düşündüm. Arkadan çok daha değerli kardeşlerimizin ve arkadaşlarımın geleceğine inanıyorum. Bu bir meslek değildir ve ölünceye kadar yapılmaz. Bir yerde artık "yeter" denmesi lazım. Yolu gençlere, kabiliyeti güzel insanlara açmak lazım. Dolayısıyla artık emekli bir milletvekili veye Meclis Başkanı olarak Adıyaman'a belki bu vesileyle daha çok gelme imkanımız olur" ifadelerini kullandı.

Seçimler boyunca hükümetin çalışmalarına katılacağını belirten Arınç, bu hükümet zamanında 13 yıllık hizmetleri her yerde anlatacağınısöyledi.

- AVRUPA'YA DAEŞ TEPKİSİ

Avrupa'dan DAEŞ'e katılımların daha fazla olduğuna dikkat çeken Arınç, şunları söyledi:

"Bu IŞİD denen DAİŞ dediğimiz bu bela bütün dünyada bugün isimden çokca anılıyor. Ona karşı koalisyon kurulup uçaklarla bombalanıyorsa bilesiniz ki son 3 yıldan beri bu zararlı terör örgütünün ismini duymaya başladık. Geçmişte El Kaide bağlantısını biliyoruz. Sonradan Irak diye başlanan Şam'ı da içine alan bir terör örgütü haline geldi. Bunlara sadece Türkiye'den katılım yok. Bakınız bildiğim için söylüyorum. Ülkelerin ismini maalesef dış politikamız nedeniyle söylemiyorum. Bana güvenin, inanın. Avrupa'nın en önemli ülkelerinden bir tanesi, Avrupa'nın tam ortasındaki bir ülke, DAİŞ'e gönderdiği eleman birileri onlara cihatçılar diyor, birileri yabancı savaşçılar diyor. İsmini ne koyarsanız koyun, o Avrupa ülkesinden DAİŞ'e katılanların sayısı Türkiye'den katılanların sayısının iki mislidir. Siz zannidiyorsunuz ki Türkiye'den katılanlar en çoktur. Neden, çünkü Türkiye'nin nüfusunun yüzde 99'u müslümandır, o zaman müslümanlar içerisinde bunlara daha çok meyil duyulabilir. Tam aksine hamdolsun bizdeki sünni islam anlayışı IŞİD'in ve DAİŞ'in inancını reddeder. DAİŞ bizde taban bulamadı. Bulamaz da Allahın izniyle. Unutmayalım ki her türlü zararlı cereyanın her türlü yerde alıcısı bulunabilir"

Terörün islam dışı bir hareket olduğunu söyleyen Arınç, DAİŞ belasının insanlıkla da hiçbir işinin olmadığını ve masum insanların kanına girilmesine hiçbir dinin kabul etmeyeceği bir olay olduğunu vurguladı.

Afganistan'dan başlayıp dünyaya yayılan bu terör örgütlerinin mücadelesini her ülkenin yapması gerektiğini belirten Arınç, bunun için sadece Türkiye gibi bir ülkenin mücadelesinin yetmeyeceğini, ortak bir mücadeleye ihtiyaç olduğunu kaydetti.

- HÜKÜMET DAİŞ İLE MÜCADELE EDİYOR

Hükümetin bu terör örgütü ile kapsamlı bir şekilde mücadele ettiğini belirten Arınç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Biz 2013'te IŞİD'i yani DAİŞ'i terör örgütü olarak Bakanlar Kurulu kararıyla ilan ettik. Ondan sonra DAİŞ ile ilgili bütün eylemlere elbette istihbaratımız ve güvenlik güçlerimizle karşı çıktık. 76 ülkeden DAİŞ'e katılım var. Sadece Türkiye'yi göstererek, Türkiye'yi suçlu ilan etmek kolay birşey değil. Ta Asya'nın en ucundan Avrupa'nın en kuzeyine kadar, Amerika ülkelerine kadar bu ve benzeri örgütlere katılım devam ediyor. Diğer ülkeler bize istihbarat vermesi gerekiyor. Türkiye'ye yılda 34 milyon turist geliyor. Turist pasaportu ile gelen insana biz ne yapabiliriz. Onlar kendi ülkelerinin insanlarını biliyorlar. DAİŞ'le ilgili şüphe duydukları insanları bize bildirmeleri lazımki biz gereğini yapalım. Biz DAİŞ'e katılmak isteyen 13 bin yabancı kişiyi yakaladık. Teröre kim destek veriyorsa insanlık suçu işliyor"

PHA


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı