Advert
Advert

Salman:"2018'de Adıyaman Esnafına 50 Milyona Yakın Para Dağıtımı Yaptık" - Videolu Haber

Adıyaman Yeni Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman, 2018 yılında Adıyaman’da esnafa 50 milyon TL’ye yakın para dağıtımı yaptıklarını söyledi.

Salman:
Salman:
Bu içerik 509 kez okundu.

Geçmiş dönemlere göre yüzde yüzlük bir artış olduğunu dile getiren Salman, "Adıyaman şartlarına baktığımız zaman 11'inci, 12'ncı aydan ocak ayına kadar  esnaflar arasında bir duraklama oluyor. Sömestre tatilin olması, memurların yanı öğrencilerin memleketlerine gitmesi tabiî ki  esnaf teşkilatının üzerinde bir kırılma yaptı. Esnafımız bu konularda bize müracaat ettiklerinde kredi hususunda yüzde 0.5 civarında kendilerine katkı sağlıyoruz. Bunun finansmanı da Halk Bankası veya Hazine Bakanlığı tarafından karşılanıyor. Şu anda bizde para sıkıntısı yok.  Esnaf kardeşlerimiz, finansman sıkıntılarından dolayı bize müracaat ettiklerinde evraklarını hallettikten sonra 10,15 gün içerisinde geri dönüşüm sağlanacaktır." dedi.

-"10 GÜN GEÇ DE OLSA ÖDEMELERDE BİR SIKINTI YOK"
Salman şöyle devam etti:
“Bu aylardan biraz sıkıntı içinde olduklarından dolayı esnafın geri dönüşünde biraz sıkıntı olabilir. Yani dağıttığımız paraların geri dönüşümünde biraz azalma var. Adıyaman esnafı bu konuda devletine, milletine, bayrağına sadakatle bağlı olduğundan dolayı 10 gün geç de olsa ödemelerde bir sıkıntı yok. Sadece Adıyaman’da değil piyasada bir daralma var. Daralma sebebiyle bazı fırsatçıların, ulusal marketlerin veya bazı büyük şirketlerin fırsatı değerlendirerek sanki esnafın üzerinde bir baskı oluşturuyorlar.  Büyük marketlerin, ulusal marketlerin her köşede  şube açmasından dolayı Adıyaman esnafına tabiî ki kırılma noktasına getiriyorlar, zararları oluyor. Belediye başkanımıza da bir görev düşüyor bu konuda. Ulusal marketlerin bir bakkal açar gibi bir şube açmalarına izin verilmemeli."

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gölbaşı Belediyesinden Kar Mesaisi - Videolu Haber
Gölbaşı Belediyesinden Kar Mesaisi - Videolu Haber
Yeşim Pekmez, GAP Gençlik Ve Kültür Evinde Gençlerle Buluştu
Yeşim Pekmez, GAP Gençlik Ve Kültür Evinde Gençlerle Buluştu