Advert

Türkiye’de 19 Okulda "Kahramanmaraş" İşlendi

Afyonkarahisar Işıklar Balı Sultan İlkokulu’nda eTwinning Projelerinden ‘81 İl 7 Bölge güzel şehirler gelsin dile’ isimli proje kapsamında, Akdeniz Bölgesi için Kahramanmaraş dersi işlendi. Proje kapsamında Türkiye’de 19 ilde proje ortakları olarak Kahramanmaraş anlatıldı.

Türkiye’de 19 Okulda
Türkiye’de 19 Okulda
Bu içerik 339 kez okundu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bu projeye destek vermek amacıyla Afyonkarahisar Işıklar Balı Sultan İlkokulu’na Kahramanmaraş ile alakalı dokümanlar ve 'Maraş Dondurması' gönderdi.

"81 İl 7 Bölge Güzel Şehirler Gelsin Dile" projesine ilişkin bilgi veren Afyonkarahisar Işıklar Balı Sultan İlkokulu Öğretmeni Gülcan Şahin şöyle konuştu:

 “Erasmus projeleri kapsamında dahil olduğumuz eTwinning Projesi ile hazırladığımız 81 İl 7 Bölge Güzel Şehirler Gelsin Dile projemiz için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile irtibata geçtik.Kahramanmaraş’ı seçmemizdeki en büyük özellik ise daha önce orada eşimle birlikte görev yapmıştık ve bir vefa örneği olsun istedik. İlgili arkadaşlar Kahramanmaraş’tan buraya Kahramanmaraş’la alakalı bilgi ve dokümanlar gönderdiler. Bizler de öğrencilerimize Kahramanmaraş ile alakalı bilgileri aktardık. Dersimizin sonunda ise Mado tarafından gönderilen Maraş Dondurması’nı çocuklara ikram ettik. Çok mutlu oldular. Hem Kahramanmaraş’ı öğrenmiş oldular hem de Maraş Dondurmasını yediler. Çocuklarımız Kahramanmaraş’a gitmeden Kahramanmaraş’ı öğrenmiş oldular ve çokta mutlu oldular. Bu konuda bizlere destek olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine ve Mado ailesine teşekkür ediyorum.”

Bu proje kapsamında Türkiye’de 19 ilde proje ortakları olarak Kahramanmaraş anlatıldı. Proje ortağı olan ve Kahramanmaraş’ın anlatıldığı okullar ise şunlar:Ercan Yonca- Beyhan Gençay Ortaokulu, Gülcan Şahin-Işıklar Balı Sultan İlkokulu, Ahmet Deniz Kapcı -Bilecik Pazaryeri Kınık İlköğretim Okulu, Emine Aslandağ-Borsa İstanbul Kız Anadolu Lisesi, Gülnur Atik-Halide Hatun İlk Okulu, Emre Kaya-Işıklar Balı Sultan Primary School, Gülay Özyürek Bakar- Işıklar Balı Sultan Primary School, Perihan Zanbak-Işıklar Balı Sultan Primary School, Hesna Uğur- Işıklar Balı Sultan İlkokulu, Nilüfer Birdane, Işıklar Balı Sultan İlkokulu , Mehmet Şen, Kargıpınarı İmamhatip Ortaokulu, Melek Bilgin-Mebrure İlhan Bağışgil Anaokulu, Tugay Demirkaya- Mustafa Karaciğan İlkokulu, Yavuz Yıldız- Pursaklar Satı Öztürk Primary School, Hülya Durmaz-Salih ve Ömer Musaoğlu İlkokulu, Sıtkı Serdar-Soğanlı İlkokulu, Merve Nur Genç-Taşlıçay Selahaddin Eyyubi Ortaokulu,Oktay Gültekin-Tomruksuyu Atatürk Ortaokulu, Sefa Koçak-Çat İlkokulu.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber