Advert

Çelikhan’da "Yaya Geçidi" Uygulaması Yapıldı

Adıyaman’ın Çelikhan İlçesinde yaya geçidi uygulaması yapıldı.

Çelikhan’da
Çelikhan’da
Bu içerik 695 kez okundu.

Yurt genelinde olduğu gibi Çelikhan Cumhuriyet Meydanı ve Mahmut Şahin Caddesi üzerinde İlçe Emniyet Amirliği ekipleri tarafından yapılan yaya geçidi uygulamasında trafikte araç öncelikli anlayış hakim oldu. 
Yaya önceliğini tesis etmek ve yayaların hakkını korumak için “2918 sayılı karayolları trafik kanunun yayalarla ilgili 74. maddesinde 26 Ekim 2018 tarihinde değişiklik yapıldı.

İlgili kanun maddesinde, “sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ilçelerde ancak trafik işareti ve veya levhaları ile belirtilmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak varsa buralardan geçen geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundalar.” ibaresi yer alıyor. 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından başlatılan bu uygulamanın “öncelik hayatın, öncelik yayanın” sloganıyla uygulamanın Türkiye genelinde yapıldığı bildirildi
Programa Çelikhan Kaymakamı Abdullah Demirdağ, Belediye Başkanı Mustafa Bulut, İlçe Jandarma Komutanı Recep Duran, İlçe Emniyet Amiri Vekili Polis Memuru Nedim Şenses Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları, siyasi parti başkanları, öğrenci ve vatandaşlar katıldı. 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alagöz’den Kaymakam Köksal’a ziyaret
Alagöz’den Kaymakam Köksal’a ziyaret
‘Enerji Çalışanları Haftası’ Kutlamaları Başladı
‘Enerji Çalışanları Haftası’ Kutlamaları Başladı