Advert

Erdengi:"Türkiye Her Türlü Operasyonu Yapacak Kapasiteye Sahip" - Videolu Haber

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi,Türkiye'nin şuanda her türlü operasyonu yapacak kapasiteye sahip olduğunu ve hiçbir kimsenin emeline ulaşamayacağını söyledi.

Erdengi:
Erdengi:
Bu içerik 1195 kez okundu.

Türkiye'nin silah sanayisinde çok geliştiğini ve artık hiç kimsenin Türkiye'ye gücü yetmeyeceğini belirten Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi, Türkiye'nin sınır güvenliği ile teröre çok büyük darbeler vurduğunu söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti devletini yönetenlerin silah sanayisini geliştirdiğini ve Türkiye'nin kendi silahlarını ürettiğini belirten Erdengi şöyle devam etti:

"Onların Türkiye'ye çok faydası dokunuyor. Eskiden sınırda bir İHA'mız yoktu bir SİHA'mız yoktu bilgiler ancak Amerika'ya, İsrail'e gidiyordu onlarda bize bilgileri teröristlerin yuvalarından çıkıp başka yerlerde saklandıktan sonra ondan sonra o bilgileri bize getiriyorlardı ve bizim askerimiz oralarda pusulara düşüyorlardı. Biz nice şehitler veriyorduk Ama şuanda gelişmiş bir Türkiye büyük bir Türkiye ve her operasyonun üstesinden anlının akıyla çıkıyor. Devlet olduğu müddetçe ülke olduğu müddetçe hele bizim Türkiye gibi bir ülkede bunun dışarıdaki ülkelerin göz dikmesi sonucunda muhakkak şehitlerimizde olacak gazilerimizde olacak. Ama geçmiş yıllara göre en az verdiğimiz şehitler en az verdiğimiz gaziler şuanda şuanda inanın Türkiye'miz çok iyi ve sınır güvenliğimizi en iyi şekilde sağlayabileceğimiz durumda bunun örnekleri yurt içindeki Diyarbakır, Mardin  ve hendek operasyonların Elbap, Suriye, Fırat Kalkan'ı Zeytin Dalı Harekatı biz bunlarla bütün herkese bunu net bir şekilde gösterdik. Türkiye'miz şuanda çok iyi çok gelişti ve biz bundan Şehit ve Gazi aileleri olarak çok mutluyuz. Biz eski yıllarda hemen hemen hergün şehit haberleri duyarken şuanda çok şükür Türkiye'mizde ancak kazadan veya başka rahatsızlıktan dolayı şehit haberimiz geliyor. İnsan ister ki; bunlarda gelmesin ama bir ülkede büyük olduğu için bazı olumsuzluklar yaşanabiliyor. Ama ülkemiz şuan çok iyi durumdadır." dedi.
-"15 TEMMUZ'DA GÖRDÜK VE HİÇBİR AMELLERİNE ULAŞAMADILAR"
15 Temmuz'da bunu herkesin gördüğünü ve emellerine ulaşamadıklarını belirten Erdengi, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Türkiye Silah Sanayin gelişmesi demek ülkenin çok iyi yerlere gitmesi demektir. Biz ülkemizi vatandaş olarak ne kadar, millet olarak, insan olarak, halk olarak desteklersek ordumuz okadar güçlenir askerlerimiz o kadar güçlenir polislerimiz o kadar güçlenir ve Türkiye sınırlarımızı daha iyi koruruz. Siz de biliyorsunuz Türkiye'ye herkes göz dikmiş ama bunu hiçbir zaman unutmasınlar en son kalkışmalarını 15 Temmuz'da gördük ve hiçbir amellerine ulaşamadılar. Halk bu ülke için kadınıyla, çocuğuyla, herkes yediden yetmişe herkes hep birlikte bu ülkeye el birliğiyle sarılıyoruz. Ve bu ülkeye hiç bikrimse zarar vermeyecektir. Tabiî ki eskiden silah gücümüz yoktu şuanda müthiş bir silah sanayimiz gelişmiş biz bu kendi silahlarımızla her türlü operasyonu yapacak kapasiteye gelmiş durumdayız. İnşallah devletimiz hiçbir zaman ezilmeyecek. Devletimiz her zaman dik duracak ve her zaman gelişecek."

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çelikhan’da Yılın İlk Karı Yağdı
Çelikhan’da Yılın İlk Karı Yağdı
Yaşama Yol Ver Projesi Hız Kesmeden Devam Ediyor
Yaşama Yol Ver Projesi Hız Kesmeden Devam Ediyor