Advert Advert

Çat Barajı Tüneli İnşaatı Başlıyor

AK parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Çat Barajı tünelinin inşaatına başlanacağını bildirdi.

Çat Barajı Tüneli İnşaatı Başlıyor
Çat Barajı Tüneli İnşaatı Başlıyor
Bu içerik 741 kez okundu.

11 yıl önce düşünülen ve 6 yıldır proje ve diğer bürokratik işlemlerin sürdüğü Çelikhan Çat Barajı Tüneli inşaatının ihalesini alan firmalarla sözleşme imzalandı.

Ak Parti Grup Başkan vekili Ahmet Aydın, Çat barajı tüneli için ilk kazmanın 5 Kasım’da vurulacağını söyledi.
Pazartei günü  DSİ Bölge Müdürlüğü ile ihaleyi alan firma arasında sözleşmenin imzalandığını kaydeden Aydın, projenin 2 yılda bitileceğini ve 14 milyona mal olacağını belirtti.
Aydın, yaptığı açıklamada, şu bilgileri verdi:

”İnşaat süresi 750 gün olan söz konusu iş DOĞAN AKSEL İNŞ.+ ÖZGE NAK. LTD. ŞTİ ortaklığında gerçekleştirilecektir. İhale bedeli 13 milyon 725 bin TL’dir. İşin başlama tarihi 05.11.2015 olup 24.11.2017'de bitirilmesi planlanmaktadır.    Proje kapsamında 3m çapında 865.55 m uzunluğunda tünel yapılacak olup Φ600 – Φ800 mm çaplarında 6879 m CTP iletim hattı ile Φ560 – Φ110 mm çaplarında 30.795 m HDPE borulu şebeke hattı döşenecektir. Projenin tamamlanmasıyla çiftçilerimiz 10 bin 100 dekar tarım arazisini cazibeli olarak enerji masrafı olmadan basınçlı borulu şebekeyle yağmurlama+damla azami su tasarrufu sağlayarak sulayacaktır. Çelikhan Sulaması İnşaatı tamamlandığında yıllık 6,5 Milyon TL net gelir artışı ve bin 290 adet istihdam artışı sağlanacaktır"

Ak Parti hükümeti ile olmaz denilen çok şeyin olduğunu ve Çelikhan halkının artık sulamada elektrik parası vermeyeceğini kaydeden Aydın, Çelikhan hizmetin en iyiine layık olduğunu sözlerine ekledi.

PHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Jandarma’dan Sürücülere Kolonya ve Çikolatalı İkramı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı
Adıyamanlılar Vakfı’nda Geleneksel Bayram Coşkusu Yaşandı