“Milli Mücadele Kartpostalları” Kitabı Çıktı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Gazikültür A.Ş. kültür yayınlarına bir yenisini daha ekledi. Murat Uğurluer tarafından hazırlanan Milli Mücadele Kartpostalları adlı kitabı yayımlandı.

“Milli Mücadele Kartpostalları” Kitabı Çıktı
“Milli Mücadele Kartpostalları” Kitabı Çıktı
Bu içerik 293 kez okundu.

Gazikültür A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Yakar, 2019 yılı Milli Mücadele’nin başlangıcının 100. yıldönümü itibariyle büyük önem arz ettiğini ifade ederek, “Bundan tam 100 yıl önce işgal altındaki bu toprakları tekrar bağımsız hale getirmek için bütün ülke çapında onurlu ve şanlı bir direniş başlamıştı. Bu yıl içeresinde değişik etkinliklerle 100. yılın anlam ve önemi çeşitli programlarla anılacak. Bu etkinliklerin ilkini, yayınladığımız bu kitap çalışmasıyla başlatmaktan mutluluk duymaktayız” dedi.
Yakar, “Milli Mücadele kartpostallarında kullanılan yoğun sembolizm, bu kartpostalların yorumlanması ihtiyacını da beraberinde getirmektedir. Bu çerçevede okuyucunun kitapta kullanılan 170 kartpostalı daha iyi anlayabilmesi ve verilmek istenen mesajları net bir biçimde kavrayabilmesine katkıda bulunabilmek adına her kartpostalın altına açıklamalar yazılmış, altlarında Osmanlıca yazı ve şiirler bulunan kartpostallarda ise bu metinler Latin harflerine çevrilerek anlaşılır hale getirilmiştir. Seri halinde basılmış örneklerde kartpostalın ait olduğu seri ve varsa sıra numarası da belirtilmiştir” ifadelerini kullandı.
Öte yandan; Gazikültür A.Ş.’nin 28. yayını olarak okuyucuyla buluşan 160 sayfalık kitap Gaziantep Zeugma Müzesi ile Arkeoloji Müzesi mağazalarında, Türkiye çapında seçkin kitapçılarda, Gazikültür A.Ş.’nin internet sitesi magazagaziantep.com ve kitap satışı yapan seçkin internet sitelerinde satışa sunuldu.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Alkayış'tan, 15 Temmuz Anma Mesajı
Alkayış'tan, 15 Temmuz Anma Mesajı
Bayraktar:
Bayraktar:"Yumurtada İhracat Sıkıntısı Çözülmeli"