Advert

Canpolat: ″İŞKUR Önündeki Kuyruktan Utandım″

MHP Milletvekili adayı Mehmet Canploat İŞKUR önünde işe girmek için yağmur altında bekleyen insanların görüntüsünden utandığını söyledi.

Canpolat: ″İŞKUR Önündeki Kuyruktan Utandım″
Canpolat: ″İŞKUR Önündeki Kuyruktan Utandım″
Bu içerik 1059 kez okundu.

Canpolat, yaptığı açıklamada, Adıyaman'ın bunu hak etmediğini vurguladı.

İktidar partisini eleştiren Canpolat, “13 Yıllık İktidarları boyunca Adıyaman’a Hizmet yaptıklarını söyleyen iktidar vekilleri acaba bu görüntüden sonra utandılar mı? Adıyaman bunu hak etmiyor. Adıyaman’da işsizliğin tanımı ancak bu kadar yapılabilirdi. Fotoğraflara sığmayan bir kuyruk gördük. Görülüyorki 13 yıllık iktidar şehrimize hiçbirşey vermemiş. Şahsen ben bu görüntülerden utanç duydum” dedi.

- MHP İKTİDARINDA İŞSİZLİK SON BULACAK

1 Kasım erken genel seçimlerinin ülke için önemli bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Canpolat, şunları kaydetti:

"13 yıllık iktidarın ülkemizde şehrimizde her türlü kesime yaşattığı sıkıntı bizler tarafından çok iyi bilinmektedir. Biz bu sıkıntılara vakıfız, çözüm noktasında da her türlü çareyi biliyoruz. Bu konuda sizlerin yanındayız. İnşallah bize ve Milliyetçi Hareket Partisine bu yetkiyi verdiğinizde, bu sıkıntılarınızı gidereceğimizin sözünü veriyoruz"

- İKTİDAR SINIFTA KALDI

Konuşmasının devamında hükümetin işsizlik ile ilgili politikalarını eleştiren Canpolat, şöyle devam etti:

"Hepinizce bilindiği gibi TÜİK raporlarında resmi işsizlik oranı %10.9 iken özellikle gençler arasında bu rakam %20’lerin üzerindedir. Bu durumda iktidarın işsizlik ve istihdam konusunda sınıfta kaldığının göstergesidir. Biz ülke olarak, Adıyaman olarak genç bir nüfusa sahibiz. Ancak genç nüfusa sahip şehrimiz en çok işsizliğin yaşandığı şehir konumunda. Her ilde üniversite kurmakla övünen siyasi iktidar ne yazık ki üniversite mezunlarına, iş sağlayamaz duruma gelmiştir. Üniversiteden mezun olan arkadaşlarımız işsiz olarak mezun olmaktadır. MHP iktidarında işsizliğin giderilmesi ve ülkede yeni istihdam alanlarının yaratılması, müteşebbislere yeni yatırımlara yönelebilmeleri için, çeşitli olanakların sağlanması yolunda her türlü çaba sarf edilecek ve imkanlar sağlanacaktır"

PHA


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Besni’de 19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber
Adıyaman’da Gaziler Günü Etkinliği - Videolu Haber