Adıyaman Geleceğin Mühendislerini Arıyor

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Geleceğin Mühendisleri Aranıyor” yarışmasında 55 okuldan 165 öğrencinin katıldığı 1 paket makarna ile en hafif ve çok yük taşıyan özgün köprü yarışmasında öğrenciler kıyasıya yarıştı.

Adıyaman Geleceğin Mühendislerini Arıyor
Adıyaman Geleceğin Mühendislerini Arıyor
Bu içerik 365 kez okundu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Salonunda düzenlenen yarışmaya Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, öğretmenler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Alagöz, burada yaptığı konuşmasında, Globalleşen dünyayı yakından takip edebilmek için bilim ve teklonojideki gelişmeleri eğitime entegre edebilmek adına çağın getirdiği yeniliklere açık olmak gerektiğini söyledi.

Bu hızlı değişimin toplumlarda farklı farklı yansımalara neden olduğunun altını çizen Alagöz, ''Çağın getirdiği bu farklılıklara bizler ancak eğitim sistemimizi güçlendirerek katkı sağlayabiliriz. Bu çerçevede bilim ışığında milli değerlerimize sahip nitelikli bireyler yetiştirmek ana amacımızdır. Yaratıcı düşünebilen,eleştiri bakış açısına sahip,problemlere farklı çözümler üreten inovatif, iş birlikçi, çözüm odaklı bir nesil yetiştirmemiz gerekmektedir. İnsan gücünü kullanarak yapılan işlerin azalığını günümüzde Gardner’in de söylediği gibi “Makinelerin Yapımladığı İşleri” yapabilecek bilgi becerilere sahip bireyler olmalıyız. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 vizyonbelgesi ışığında yeni projelere imza atmaktayız.Geleceğimizin mimarı olacak olan bu gençlere daha iyi bir dünya bırakabilmek ,için var gücümüzle hep beraber çalışmalıyız'' diye konuştu.

Alagöz, okuyan, düşünen, yorumlayan, eleştiren, var olan medeniyetin kürtürel mirasını değerlendiren, zengileştiren ve yaygınlaştıran geleceğin kültür elçileri olmak için çaba harcayan, okumayı bir yaşam biçimi haline getiren, çerçevesi kültürel zeminde yeni bağlar kuran bireyler yetiştireceklerini sözlerine ekledi.

Konuşmanın ardından yarışmaya geçildi.

Adıyaman Valisi Nurullah Naci, yarışmada dereceye giren öğrencileri tebrik etti. Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, dereceye girenlere ödüllerini verdi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rektör Turgut’tan Ceylanpınar Gazisi Kaplan’a Ziyaret
Rektör Turgut’tan Ceylanpınar Gazisi Kaplan’a Ziyaret
Çelikhan'a Şehit Ateşi Düştü
Çelikhan'a Şehit Ateşi Düştü