Adıyaman Üniversitesi Yükselişine Devam Ediyor

Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ), 2018 yılında dünya genelindeki 11 sıralama kurumundan 4'ünün sıralama listesine girerek ülkemizin 37. üniversitesi oldu.

Adıyaman Üniversitesi Yükselişine Devam Ediyor
Adıyaman Üniversitesi Yükselişine Devam Ediyor
Bu içerik 171 kez okundu.

Akademik başarılarını baz alarak üniversite sıralaması yapan URAP (University Ranking by Academic Performance) Araştırma Laboratuvarı tarafından yayımlanan "2018 Yılında Üniversitelerimizin 11 Dünya Genel Sıralamasındaki Durumu" başlıklı raporda 2018 yılında dünya genel sıralamalarında yer alan 173 Türk üniversitesi açıklandı.

Rapora göre ADYÜ, dünya genelinde üniversite sıralaması yapan 11 sıralama kurumundan 4’ünün sıralama listesine girebilme başarısı gösterirken aynı zamanda Türkiye'den sıralamalara girebilen 173 üniversite arasında da 37. sırada yer alma başarısı gösterdi.

2018 yılında dünya genelinde en az 6 sıralama listesine girebilmiş 20, en az 5 sıralama listesine girebilmiş 27, en az 4 sıralama listesine girebilmiş 40, en az 3 sıralama listesine girebilmiş 74, en az 2 sıralama listesine girebilmiş 94 ve en az 1 sıralama listesine girebilmiş 78 üniversitemiz varken, ADYÜ en az 4 sıralama listesine girebilen 40 üniversite arasında yerini almış olup, 37. sırada oldu.

-"REKTÖR GÖNÜLLÜ ‘’BAŞARIMIZ TESADÜF DEĞİL’"

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, elde edilen başarının tesadüf olmadığını belirterek, şunları kaydetti:

‘’Adıyaman Üniversitesinin başarılarını sadece bizim söylemediğimizi, URAP, WEBOMETRICS, SCIMAGO ve USNEWS gibi bağımsız uluslararası kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen istatistiklerin de fevkalade başarılı bir üniversite olduğumuzu belgelendirdiğini ifade etmiştim. Nitekim son olarak URAP (University Ranking by Academic Performance) tarafından yapılan ve dünyadaki ve Türkiye'deki üniversitelerin performanslarının değerlendirildiği bir çalışma neticelendirildi. Bu çalışmanın sonucu olarak URAP tarafından yapılan açıklamada üniversitemiz dünyada üniversiteleri sıralayan 11 kuruluştan 4'ü tarafından sıralamaya konuldu. Bu hâliyle oluşan tabloda üniversitemiz Türkiye'de sıralamaya giren 173 üniversite içinde 37. sırada yer aldı. Bu başarıda emeği olan tüm akademisyenlerimizi kutluyorum. Elde edilen başarının tesadüf olmadığına inanıyoruz. Başarının çalışmayla birlikte geldiğini düşünüyor, çıtamızı yükseltmek ve daha üst sıralara tırmanmak istiyoruz. Bu nedenle yorulmadan çalışmaya ve çalışanı desteklemeye devam edeceğiz." 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Alkayış'tan, 15 Temmuz Anma Mesajı
Alkayış'tan, 15 Temmuz Anma Mesajı
Bayraktar:
Bayraktar:"Yumurtada İhracat Sıkıntısı Çözülmeli"