Görme Engelli Kızın Şampiyonluk Azmi Engel Tanımadı

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu (TGESF) 2019 yılı faaliyet programı kapsamında 23-24 Şubat tarihleri arasında Karaman ilinde yapılan ve 35 ilden 189 sporcunun mücadele ettiği Görme Engelliler Judo Şampiyonasında tüm rakiplerini eleyerek Türkiye Şampiyonu olan ve yine Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Sahne Sırası Sende” ses yarışmasında ise il birincisi olan görme engelli Seyhan Bayat’ın azmi engel tanımadı.

Görme Engelli Kızın Şampiyonluk Azmi Engel Tanımadı
Görme Engelli Kızın Şampiyonluk Azmi Engel Tanımadı
Bu içerik 327 kez okundu.

Judo şampiyonası ve ses yarışmasında birinci olan görme engelli Seyhan Bayat, Gençlik Spor İl Müdürü Fikret Keleş ve babasıyla birlikte Vali Aykut Pekmez’i makamında ziyaret etti. 

- HEM GÜCÜYLE HEM SESİYLE TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

Görme engelli Seyhan Bayat’ı makamında ağırlayan Vali Aykut Pekmez, “Kızımızı tebrik ediyorum. Seyhan Bayat, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonunun Karaman ilinde düzenlediği ve 35 ilden 189 sporcunun mücadele ettiği Görme Engelliler Judo Şampiyonasında tüm rakiplerini eleyerek Türkiye Şampiyonluğunu elde etmiş, yine Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Sahne Sırası Sende” ses yarışmasında ise il birincisi olmuştur. Bu başarılarıyla görme engelli Seyhan Bayat’ın bu azminin engel tanımadığına şahit olduk. Kızımız bu başarılarıyla bizlere azmin zaferini gösterdi''dedi.

-''HALK MÜZİĞİ DALINDA DA TÜRKİYE FİNALLERİNDE TEMSİL EDECEK''

Vali Pekmez, Bayat'ın bütün engelleri aşıp spora alaka göstermesi ve bunun ötesinde önemli dereceler alarak şampiyon olması her türlü taktirin üzerinde olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Kızımızı ve onu yetiştiren hocalarını ve ailesini tebrik ediyorum. Seyhan Bayat kızımız, Görme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonu ve aynı zamanda Gençlik ve Spor Bakanlığı kültür sanat yarışmaları Halk müziği dalında il birincisi olarak ilimizi Türkiye finallerinde temsil edecek. Başarılarının devamını diliyorum.''

Ziyaret sonunda Vali Pekmez, şampiyon Seyhan Bayat’ı tebrik ederek eşofman takımı hediye etti. 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Alkayış'tan, 15 Temmuz Anma Mesajı
Alkayış'tan, 15 Temmuz Anma Mesajı
Bayraktar:
Bayraktar:"Yumurtada İhracat Sıkıntısı Çözülmeli"