Adıyaman'da MTTB Üyeleri Yeni Zelanda'daki Saldırıyı Kınadı - Videolu Haber

Milli Türk Talebe Birliği Adıyaman İl Başkanlığı üyeleri, 15 Mart Cuma günü, mübarek cuma namazı sırasında 49 kişinin öldüğü Yeni Zelanda Nur Cami'de yapılan saldırıyı kınadı.

Adıyaman'da MTTB Üyeleri Yeni Zelanda'daki Saldırıyı Kınadı - Videolu Haber
Adıyaman'da MTTB Üyeleri Yeni Zelanda'daki Saldırıyı Kınadı - Videolu Haber
Bu içerik 219 kez okundu.

Demokrasi Parkı'nda Cuma namazı sırasında 49 kişinin öldüğü Yeni Zelanda'da camiye yapılan saldırıyı kınadı.

Burada, açıklama yapan 60.Dönem Milli Türk Talebe Birliği Genel Sekreteri Mehmet Akif Olgun, şunları kaydetti:

"15 Mart Cuma günü, mübarek cuma namazı sırasında Yeni Zelanda Nur Camine yapılan ırkçı ve faşist terör saldırısı sonucu 49 Müslüman kardeşimiz Şehit olmuş ve çok sayıda müslüman kardeşimiz ağır yaralanmıştır. Bu elim, feci ve menfur hadise karşısında derin bir üzüntü ve öfke içerisinde olduğumuzu belirtmek isteriz.Zira, inançları gereği ibadet etmekte olan Müslüman kardeşlerimize yapılan bu saldırı İslam karşıtlığının ve müslüman düşmanlığının geldiği noktayı bizlere bir kez daha göstermektedir. Dünyanın neresinde olursa olsun. Doğusuyla- Batısıyla Müslüman kardeşlerimizin inanç hürriyeti bizim hürriyetimiz, Bu nedenle yapılan bu menfur, körleşmiş, sapık ve feci terör saldırısını lanetliyor esefle kınıyoruz."

-"MÜSLÜMAN ÜLKELERİN SESSİZ TUTUMU BİZLERİ DAHA DERİNDEN ÜZMEKTEDİR"

Müslüman ülkelerin sesiz kalmasına üzüldüklerini belirten Olgun, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"İslamofobik söylemlerin; Yüzyıllardan beridir Avrupa’da, Asya’da ve diğer okyanus ötesi ülkelerde müslümanların 'Türk' olarak anılması suretiyle milletimizi dolayısıyla vatanımızı ve liderlerimizi hedef alan sapık ve canice bir ideolojiye dönüştüğünü defalarca gördük, defalarca bu tarz elim hadiselerin yaşandığına şahit olduk. Ancak bu hadiseler karşısında Batı ülkelerinin ve bilhassa müslüman ülkelerin sessiz tutumu bizleri daha derinden üzmektedir. İnancı, ırkı ve etnik kökeni ne olursa olsun dünyadaki  bütün insanların, inançlarını özgürce yaşamaları bizim için esastır.Dünya artık İslamofobik ve  faşist terörizme dur demelidir. Bu kutuplaşma ve nefret dolu adımlar bir an önce durdurulmazsa önü alınamaz bir hal alacak ve yıllardır suskunluğunu koruyan Yüce İslam Ümmetini büyük bir haykırışa ve kıyama kaldırmak suretiyle kafirler adına önü alınamaz bir felakete dönüşecektir.  Bizler; MTTB olarak; dinimizin, dilimizin, beynimizin, ilmimizin, ırzımızın, evimizin, kinimizin, öcümüzün davacısı olacağımızı tüm kamuoyumuzun ve dünya Müslümanlarının bilmesini isteriz. Dünya üzerindeki hiçbir güç, hiçbir terörist, Müslümanların yeniden uyanış ve şahlanışını engelleyemeyecektir. Bilinmelidir ki; herkes  yalnız bıraksa da biz müslüman kardeşlerimizi yalnız bırakmayacak, kendi kaderine terk etmeyeceğiz.  Son olarak; yapılan ırkçı, faşist terör saldırısını şiddetle kınıyor, saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz."

Açıklamanın ardından üyeler, slogan attıktan sonra ayrıldı.

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Alkayış'tan, 15 Temmuz Anma Mesajı
Alkayış'tan, 15 Temmuz Anma Mesajı
Bayraktar:
Bayraktar:"Yumurtada İhracat Sıkıntısı Çözülmeli"