Advert

Kemal Kutlu, Kahta Türkiye Kızılay Derneği Başkanlığına Seçildi

Adıyaman'ın Kâhta ilçesinde Türkiye Kızılay Derneği Şube Başkanlığına Kemal Kutlu Seçildi.

Kemal Kutlu, Kahta Türkiye Kızılay Derneği Başkanlığına Seçildi
Kemal Kutlu, Kahta Türkiye Kızılay Derneği Başkanlığına Seçildi
Bu içerik 272 kez okundu.

Kâhta Gençlik Merkezi Salonunda gerçekleşen olağanüstü kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. 

Türk Kızılay Kâhta Şube Başkanı Kemal Kutlu, 150 yıllık  geçmişiyle Türkiye'nin büyük bir mirası olan Türk Kızılay'ının şubesini Kâhta’ya kazandırmanın gururunu hep birlikte yaşadıklarını söyledi.

Kutlu, genel merkezin teklifi ile görevlendirildiğini belirterek, şöyle devam etti:

''İlçemizde kongremizi yapıyoruz. Kızılay bir İyilik Hareketidir, bir iyilik yarışıdır. Doğrusu bir iyiler ordusudur. Devletimiz için, milletimiz için, ihtiyaç sahipleri için itibarlı ve güçlü Kızılay için bir araya geldik hep birlikte çalışacağız. Doğal afetlerde Kızılay üyeleri gönüllü olarak çalışmalara katılır, ihtiyaç sahiplerine ulaşır. Bunun güzel örneğini yanı başımızda Samsat'ta yaşadık. O gün oraya ilk gelenlerin başında Kızılay vardı.'' 

-"KAHTA'YA KAN MERKEZİ KAZANDIRMAK İSTİYORUZ"

Öncelikle binaya ihtiyaçlarının olduğunu belirten Kutlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Bunun için öncelikle bir binaya ihtiyacımız var. İlçe kaymakamımıza müracaatımızı yaptık inşallah Kâhta’da Kızılayımızın ihtiyaç sahiplerine hizmet vereceği bir binası olacak. Valilik, kaymakamlık, milli eğitim, jandarma ve emniyet müdürlüğümüzle işbirliği yapacağız. İş adamları ve yardımseverlerden destek bekliyoruz. Voleybol, basketbol ve kaymakamlık kupalarına katılabilir. Çocuklara ve gençlere dönük seminerlerimiz olacak. Hepimiz ilk yardım desteği alacağız inşallah bunlarla ilgili kurs ve seminerler düzenleyeceğiz. Şube binamızda kitap-cafe oluşturacağız. Okullarla işbirliği çalışmaları yapacağız. Yurt dışı çalışmaları için yabancı dili olan arkadaşlarımız tabi ki avantajlı olacak. Kızılay Genel Merkezimiz talep ederse bilgilendireceğiz. Kısacası Kızılay için gecemizi gündüzümüze  katacağız. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum"

Konuşmaların ardından Divan Başkanlığını Mehmet Dikmen'in  yaptığı seçime geçildi.

Seçim sonucunda Kemal Kutlu, Türk Kızılay Kahta Şube Başkanı seçilirken, başkan yardımcılığına ise İbrahim Tanrıverdi getirildi.

Yönetim kurulu üyeliklerine Cahit Çelebi, Mustafa Çiçek, Mustafa Şahin, seçilirken, denetim kurulu üyeleri ise  Mehmet Şimşek, Osman Erdem'den oluştu. Üst kurul üyeliklerine de Mustafa Şahin, Bilal Mente seçildi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü Şeflerden Harran Gastronomi Merkezi Ve Gözlem Evine Tam Not
Ünlü Şeflerden Harran Gastronomi Merkezi Ve Gözlem Evine Tam Not
Malatya Kuru Kayısı Lisanslı Depoculuk Ve Borsasının Temeli Atıldı
Malatya Kuru Kayısı Lisanslı Depoculuk Ve Borsasının Temeli Atıldı